Rycerze kontra komputer

15.07.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zamiast siedzenie przed monitorem, ciekawa propozycja spędzenia wakacji z rycerzami.

Rok temu bawili się z piratami, w tym z rycerzami. Mowa o zajęciach w Filii Bibliotecznej nr 6, mieszczącej się w Dworku Myśliwskim Książąt Pomorskich w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Dziennikarskiej 39.

Wakacyjne zajęcia w Bibliotece pod hasłem „Rycerskie Wakacje” to oprócz możkiwsci zapoznania się z literaturą, także podróż po dworku rycerskim. Ten siedemnastowieczny Pałacyk kryje niejedną tajemnicę. Dzieci chętnie też odnajdowały różne ukryte w Bibliotece sekrety. Uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach literackich. Tematyczne wakacje i ferie to już tradycja dąbskiej biblioteki. Jest to też autorski pomysł i realizacja pracowników Filii nr 6. Zajęcia na zmianę prowadziły panie Anna Imbiorowicz i Izabela Gaik – Bielawa, które niemal jak Białe Damy ze swadą i empatią odkrywały przed dziećmi historyczno – rycerskie tajemnice.

Rodzicom i dzieciom serdecznie polecamy uczestnictwo w bezpłatnych zajęciach w dąbskiej filii bibliotecznej, gdyż jak zauważył jeden z uczestników – w internecie nie ma tyle co w książkach! I to jest prawda, którą polecamy ku pamięci wszystkim, szczególnie teraz, gdy w wakacyjny czas jest pora by sprawdzić to osobiście. Warto też pamiętać, ze miłość do czytanie – które rozwija najbardziej, zaszczepia się latoroślom w młodym wieku. Inaczej są problemy w szkole, później na studiach, bo klikanie nie zastąpi czytania. Wędrówki z rycerzami po pięknej bibliotece bardzo w tym pomagają.  

EL   

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.