Ruszyła przebudowa

13.03.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dziś wykonawca robót przejął plac budowy i tym samym rozpoczęła się przebudowa głównej aleji na cmentarzu komunalnym w Dąbiu.

Będzie układana kostka brukowa wraz z budową odwodnienia. To oczekiwana przz wielu inwestycja, gdyż zasypywanie powstających dołów i wybojów różnymi materiałami, absolutnie się nie sprawdzało i po krótkim czasie doły w nawierzchni wydawały się jeszcze większe. Po każdym deszczu zapadliska wypełniały się wodą, która stała w nich przez kilka dni, a gdy ostre słońce wysuszyło żwirową nawierzchnię, najmniejszy podmuch wiatru sypał piaskiem w twarz. – Ale to już koniec, bo właśnie na wniosek Rady Osiedla Dąbie rozpoczęła się przebudowa głównej aleji na cmentarzu w Dąbiu – mówi Alina Kordowska przewodnicząca miejscowej rady. Inwestycja jest finansowana z funduszy przyznawanych w ramach Małych inwestycji Osiedlowych i w pierwszym etapie będzie kosztować 150 tyswięcy złotych.
 
Pierwotnie rada powstrzymywała się od corocznych inwestycji, odkładając pieniądze na większą inwestycję typu SkatePark. Jednak gdy okazało się, że jest to inwestycja warta kilka milionów, na razie zrezygnowano z tego pomysłu. Jest szansa, że w drugim etapie kostka brukowa zostanie ułożona do stałego ołtarza na cmentarzu. Inwestycja obejmuje też budowę odwodninia i zatoczek na kontenery na śmieci, których nie uwzględniono w projekcie. Jednak zarówno przedstawiciel RO jak i samgo inwestora wystąpili do ZUKu o poprawkę w projekcie. Roboty wykonuje ta sama firma, która budowała aleje na cemntarzu w Zdrojach. Dodajmy, że na dąbskim cmentarzu spoczywa ponad 6,5 tysiąca ludzi.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.