Ruszyła przebudowa

25.01.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wielokrotnie przekładana, wreszcie ruszyła przebudowa Kąpieliska w Dąbiu.

Przez 370 dni, na kąpielisku w Dąbiu czeka nas sporo utrudnień. Rozpoczyna się wielka przebudowa. Oznacza to, że już za rok Prawobrzeże będzie miało najnowocześniejsze kąpielisko w mieście. Kąpielisko w Dąbiu przebuduje firma Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych „RUSIECKI” Adam Rusiecki. Przekazany jej właśnie został teren budowy. To więc ostatnia okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w tym miejscu. W poniedziałek wprowadzony zostanie, ze względów bezpieczeństwa, zakaz wstępu. Organizowane już będzie zaplecze budowy, pojawi się również ciężki sprzęt. Przez 370 najbliższych dni w Dąbiu zmieni się niemal wszystko.

Wyburzony zostanie istniejący, pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku parterowy budynek. W jego miejscu znajdzie się nowy obiekt administracyjno-socjalny. Przebudowy wymagają wszystkie instalacje. Poprowadzona zostanie nowa instalacja wodociągowa oraz elektryczna, co pozwoli na oświetlenie całego obiektu. Pojawi się podłączenie do kanalizacji, dzięki czemu zapomnimy o opróżnianiu istniejącego tam jeszcze dzisiaj szamba.

Teren nad jeziorem zostanie na nowo zaaranżowany. „Zacumuje” na nim kolejny szczeciński zabawkowy statek. Będą place zabaw dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Odpoczynek nad kąpieliskiem będzie również okazją do poskakania po dużej piramidzie linowej. Dostępna będzie siłownia pod chmurką, będą stoły piknikowe, altany gastronomiczne, pergole, ławki oraz kosze na śmieci.

Na plażę do Dąbia będzie można dojechać rowerem. Powstanie parking przeznaczony dla jednośladów. Ustawiony zostanie nowy budynek kas, a przy nich kołowrotki wejściowe. Na terenie znajdą się ciągi piesze oraz wewnętrzna droga. Inwestycja ma kosztować 9,5mln zł. Kąpielisko w Dąbiu doczekało sę zapowiadanej od co najmniej 10 lat modernizacji. Na podobne działania czeka też Dziewoklicz gdzie na razie tworzy się wysypisko śmieci. ADodajmy, że rada osiedla poprzedniej kadencji opiniowała kilka razy projekt przebudowy plaćy gdyż ulica dojazdowa do kąpieliska kolidowała z przebiegiem projektowanej ulicy Nowoprzestrzennej.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.82.149). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook