Ruszyła budowa placu

02.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Natrafiliśmy na pierwsze prace ziemne przy budowie placu zabaw na osiedlu Słonecznym.

Zgodnie z zaowiedzią przewodniczącego Rady Osiedla Słoneczne pana Marcina Milewskiego, ruszyły prace budowlano – montażowe na placu zabaw opodal Rubinowego Stawu.
 
Najpierw firma budowlana przystąpiła do niwelacji terenu. Ziemia została zganięta i usypana na jedną pryzmę. Następnie zostanie wykonane podłoże i będą montowane urządzenia zabawowe. Wokół niektórych, na przykład przy huśtawkach czy warowniach ze zjeżdżalnią, będą wykonane strefy bezpieczeństwa. Mają one za zadanie zamortyzować ewentualny upadek dziecka. Nie może ono zrobić sobie krzywdy i wokół tych urządzeń nie będzie twardego podłoża lecz zostanie wysypany miękki piasek.
 
Prace wykonuje firma ze Słonecznego, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Jest to ten sam wykonawca, który budował plac zabaw w Dąbiu. Pozwala to mieć nadzieję, że zostanie on oddany pod koniec października, czyli jak przewiduje harmonogram.
 
Budowa placu zabaw jest jednym z elementów planu kompleksowego zagospodarowania terenu wokół Rubinowego Stawu na plenerowe centrum rozrywkowo – kulturalne osiedla Słoneczne. Kolejną inwestycją – jeśli zagłosują na nią mieszkańcy, będzie rewitalizacja amfiteatru i budowa sceny na wodzie Rubinowego Stawu. Na ten projekt można głosować w ramach listy projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
 
EL  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.