Ruszyła budowa boiska

30.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po blisko czterech latach starań RO Dąbie i dyrekcji SP nr 23, ruszyła budowa nowego boiska.

Poprzednie ze względu na zły stan nawierzchni zostało zamknięte przez SANEPID w trosce o bezpieczeństwo. Zresztą na dobrą sprawę wyasfaltowany plac raczej na wyrost był nazywany boiskiem… 

Budowę rozpoczęto tuż po zakończeniu roku szkolnego, a prowadzi ją firma budowlana KWADRA, którą pamiętamy z budowy basenu pływackiego w CKS przy ulicy Rydla. Zgodnie z podpisaną umową firma ma na to 4 miesiące, czyli nowe boisko powinno zostać oddane pod koniec października.

Z informacji podanej przez Waldemara Kapellę właściciela firmy budowlanej wynika, że przy Szkole Podstawowej nr 23 ma powstać zespół boisk; dwa do koszykówki, do piłki ręcznej i siatkowej. – Nawierzchnie będą pokryte sztucznym tworzywem, co praktycznie umożliwi użytkowanie boisk przez cały rok – dodaje Kapella. Roboty rozpoczęto od usunięcia warstwy asfaltu, następnie będzie budowane odwodnienie  i układane podłoże. Oprócz boisk będzie tu też plac zabaw z kilkoma urządzeniami, które funkjonowały tu do czasu zamknięcia boiska.

Trochę niepewności jest z widoczną na naszym zdjęciu scianą. – By zapewnić pełne wymiary boiska, będzie zlikwidowana trybuna dla widzów, która odsłoni wyjątkowo brzydką ścianę będącą granicą sąsiedniej posesji – mówi Alina Korodwska szefowa RO Dąbie. Dodaje też, że Rada wystąpiła do TBS Prawobrzeże z pismem o wyremontowanie tej ściany, która po oddaniu nowego zespołu boisk stanowiła by wyjątkowy dysonans.

Jak by na sprawę nie spojrzeć, po czterech latach starań osiedlowych radnych, jest wreszcie potrzebna szkole inwestycja. Ma kosztować 600 tysięcy złotych. 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook