Ruszył nabór wniosków

20.05.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już tysiąc mieszkan trafiło w ręce nowych najemców w zamian za remont.

Ruszył kolejny nabór wniosków. Od poniedziałeku 20 maja rusza nabór wniosków na mieszkania komunalne za remont. Zainteresowani mieszkańcy maja czas do końca maja na złożenie dokumentów. O wynajęcie mieszkania do remontu może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który boryka się z brakiem lokalu i osiąga odpowiedni dochód. Zakłada się, że przyszły najemca wykona remont lokalu na własny koszt. Termin wykonania prac wynosi 8 miesięcy. Średni koszt takiego remontu to kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Kompletne dokumenty należy składać w  Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie lub wysłać pocztą w wyznaczonym terminie.


Złożone dokumenty podlegają weryfikacji i ocenie punktowej przez pracowników ZBiLK. Liczba punktów zależy między innymi: od okresu zamieszkiwania w Szczecinie, liczby dzieci, stanu zdrowia czy warunków w jakich się obecnie mieszka. Następnie osoby składające wnioski  otrzymują informację w formie wykazów czy są zakwalifikowane do wynajęcia lokalu. Na każdym etapie wnioskodawca może złożyć odwołanie, które rozpatruje Społeczna Komisja Mieszkaniowa. W kolejnym kroku ZBiLK publikuje listę lokali do remontu z terminem ich oglądania wraz ze szczegółowym kosztorysem i informacjami przeznaczonych dla osób ujętych w ostatecznym wykazie. Spośród dostępnych mieszkań do remontu wnioskodawcy sami wskazują lokale pierwszego i drugiego wyboru. Niestety, stan wielu mieszkań pozostawia wiele do życzenia, ale właśnie remont ma im przywrócić odpowiedni standart.

W przypadku, gdy na lokal jest  więcej chętnych o przyznaniu go konkretnej osobie zdecyduje liczba punktów. Jeśli wnioskodawcy ubiegający się o jedno mieszkanie będą mieli taką samą punktację, o przekazaniu lokalu zdecyduje losowanie. Po spełnieniu ostatnich formalności i podpisaniu umowy, przyszły najemca wykonuje remont.
Wnioski oraz szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków na mieszkania  remontu są dostępne na stronie zbilk.szczecin.pl lub w dni robocze w godz. 7.30 - 15.30 w  ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 oraz pod numerami telefonów:
 91 48 86 301

91 48 86 333 
 
EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook