Rusza modernizacja torowisk

22.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przez 5 do 6 miesięcy po ulicy Gdańskiej i Energetyków nie będą jeździć tramwaje.

Za trzy tygodnie rozpocznie się modernizacja i przebudowa torowisk na tych ulicach. Z podpisanej własnie umowy wynika, że najpóźniej za 270 dni pojedziemy wyremontowanymi torowiskami i wysiądziemy na przebudowanej pętli Basen Górniczy. W tym czasie tramwaje będą zastąpione autobusami zastępczymi.  

W czwartek 22 maja prezydent Piotr Krzystek podpisał umowę z firmą Energopol Szczecin S.A na modernizację torowisk na ul. Energetyków, ul. Gdańskiej oraz na pętli Basen Górniczy. Szczecińska firma w dziewięć miesięcy będzie musiała przebudować 8 296 metrów toru pojedynczego torowiska od Mostu Długiego do Basenu Górniczego.

Przebudowana zostanie także sieć trakcyjna, przystanki, ustawione nowe wiaty przystankowe. Zmodernizowana zostanie także pętla autobusowo – tramwajowa na Basenie Górniczym. Na ulicy Energetyków pojazdy komunikacji miejskiej będą poruszać się po pasie autobusowo – tramwajowym. Na przejazdach przez torowisko położona będzie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Dzięki modernizacji torowisk na ul. Energetyków i Gdańskiej zwiększy się atrakcyjność komunikacji miejskiej pomiędzy prawo a lewobrzeżem Szczecina, poprawi bezpieczeństwo i skróci czas przejazdu. Przebudowane torowisko na ul. Gdańskiej i Energetyków będzie uzupełnieniem trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, które powstaje pomiędzy Basenem Górniczym a ul. Turkusową.

Wartość umowy z Energopolem wynosi prawie 80mln złotych. Inwestorem zastępczym jest spółka Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie”. Wartość projektu wynosi 273 443 215, 80 zł z czego wysokość dofinansowania to 131 170 000 zł.

Zamieszczamy obecny wygląd jednego z peronów oraz wizualizację przyszłej pętli Basen Górniczy. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook