Rozgrywka

01.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozgrywka, którą wyreżyserował Hossein Amini, będący także autorem scenariusza, jest adaptacją powieści popularnej autorki kryminałów, Patricii Highsmith, znanej z tego, że była ulubioną pisarką samego Alfreda Hitchcocka.

Fabuła filmu osadzona jest głównie w Grecji, gdzie w 1962 spotkało się troje niezwykłych Amerykanów. Rydal (Oscar Isaac) jest zbuntowanym studentem, który zamiast wracać na uczelnię, dorabia jako przewodnik po Akropolu i przedłuża wakacje jak tylko może. Spotkanie z Chesterem (Viggo Mortensen), zamożnym bankierem, oraz z jego piękną żoną Colette (Kirsten Dunst), przewraca jego świat do góry nogami. Choć sam Rydal jest kimś w rodzaju drobnego złodziejaszka, a już na pewno wyłudzacza, to jednak nic przy skłonnościach Chestera, który okazuje się oszustem finansowym na wielką skalę, uciekającym przez osobami, od których wyłudził ogromne sumy. Gdy Rydal przyłapuje go w hotelu na próbie wyniesienia ciała zabitego przez przypadek detektywa, ich losy łączą się nierozerwalnie. Młody mężczyzna pomaga małżeństwu w ucieczce z Aten, a podczas podróży przez grecką prowincję napięcie między nim a podejrzaną parą coraz bardziej narasta. Młodą i piękną Colette Rydal darzy coraz intensywniejszym uczuciem, za to jej starszy mąż Chester, zarówno jeśli chodzi o wady jak i zalety, przypomina mu raz siebie samego, a raz zmarłego niedawno ojca. Historia wartkim tempem zmierza ku zaskakującemu finałowi.

 
Widać, że twórcom tego filmu najbardziej zależało na stworzeniu gęstej i pełnej napięcia intrygi, jednak ten efekt został osiągnięty tylko częściowo. Za to największym atutem filmu są wspaniałe greckie plenery, a także nieco zapomniany w dzisiejszym kinie temat podróży pięknych i bogatych przez najbardziej znane europejskie miasta. Warto także wspomnieć o Isaacu i Moretensenie, którzy stworzyli naprawdę intrygujący ekranowy duet.
 
Więcej recenzji na www.szczere-recenzje.pl
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.