Rozbudowa szpitala w Zdrojach

18.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W szpitalu w Zdrojach wmurowano kamień węgielny pod nowy pawilon.

Tym samym rozpoczęła się budowa pawilonu 2A, w którym znajdą się oddziały zabiegowe i dziecięcy oddział ratunkowy. Na dachu obiektu będzie lądowisko dla śmigłowców. To ostatni etap powstającego za prawie 100mln.zł, w Zdrojach Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem. Dyrektor zpitala Danuta Śliwa, marszałek województwa Olgierd Geblewicz, przewodnicząca Sejmiku Województwa Teresa Kalina i Krzysztof Kozioł dyrektor firmy Budimex, podpisali akt erekcyjny, który mieszczono w metalowej tubie i wmurowano w fundament pawilonu.
Inwestycja ma się zakończyć z końcem 2016r. Wtedy przeniosą się tu pozostałe oddziały ze szpitala przy ul. św. Wojciecha w Szczecinie. Nowy budynek ma mieć ponad 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i będzie najwyższym w kompleksie bo ma mieć 6 kondygnacji. Znajdą się w nim m.in: szpitalna izba przyjęć, oddział ratunkowy, oddział chirurgii dziecięcej i urologii z oddziałem ortopedii, oraz oddział obserwacyjny.
Lądowisko dla helikopterów znacznie przyśpieszy transport chorych na szpitalny oddział ratunkowy dla dzieci – pierwszy w naszym województwie. Ze śmigłowca pacjent zostanie zwieziony windą bezpośrednio na oddział gdzie będą cztery sale operacyjne. Oprócz tego będą tu także większa apteka szpitalna, centralna sterylizacja, magazyny i archiwum.
W szpitalu zmodernizowano już oddział ginekologiczno – noworodkowy, centrum oparzeniowe dla dzieci, w którym przyjmujmowanych jest ponad sto dzieci rocznie, przebudowano intensywną terapię noworodków i otworzono nowoczesną neurochirurgię. Zmodernizowane zostały oddziały neurologii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży.
Nowy pawilon ma kosztować ok. 35,7 mln zł. Finansowany będzie z budżetów: państwa, województwa i własnego ZOZ Zdroje. Obiekt ma być gotowy do końca 2016 r. Wcześniej bo już w listopadzie oddany będzie budynek, w którym znajdą się m.in. pediatria i kardiologia.
Na foto głównym wizualizacja Pawilonu2A.
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.