Rowerowe podróże małe i duże

28.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Raz w miesiącu Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów organizuje podróże w innej części Szczecina. Czwarta, ostatnia wycieczka odbędzie się na Prawobrzeżu.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 10:30 (zbiórka zaplanowana jest 30min wcześniej) w Puszczy Bukowej i zakończy przy Jeziorze Dąbie. Cała trasa dostępna jest na stronie http://www.rowerowepodroze.eu i prezentuje się ona tak: "Zaczynamy w Puszczy Bukowej, na terenie której znajduje się najwyższe wzniesienie w Szczecinie - góra Bukowiec (149 n. p. m.). Po drodze czeka na nas leśniczówka z dwoma 700-letnimi drzewami, pomnikami przyrody - Dębami Krzywoustego. Przejeżdżamy pod wiaduktem autostrady, tej samej która miała połączyć Berlin z Królewcem, a w efekcie doprowadziła do konfliktu dyplomatycznego, ktory stał się punktem zapalnym II wojny światowej. Dalej osiedlami Bukowe/Słoneczne (budynki powtałe pod koniec XX w.) docieramy do starej dzielnicy Dąbie, kiedyś funkcjonującej jako samodzielne miasto. Tutaj na uwagę zasługuje stary myśliwski pałacyk Książąt Pomorskich Gryfitów z początku XVII w., w którym dziś mieści się biblioteka miejska. Dalej objeżdżamy Dąbie ulicami, które przetrwały w niezmienionym układzie prawie 700 lat. Punktem orientacyjnym naszej wycieczki jest wieża kościoła Wniebowzięcia NMP. Do 1863 roku była to najwyższa drewniana wieża kościelna na świecie, kóra spłonęła i została odbudowana w stylu neogotyckim w 1866 roku, w tej formie przetrwała do dnia dzisiejszego. Ze “starego” Dąbia zmierzamy w kierunku północnym do jeziora Dąbie, a dokladnie plaży i kąpieliska, które są celem naszej podóży."

Każdy uczestnik wycieczki po wcześniejszej rejestracji i zgłoszeniu chęci udziału poprzez formularz zgłoszeniowy, będzie zobowiązany do wykupienia wpisowego (koszt 5 zł/os.), z której dochód zostanie przekazany na cel charytatywny. W zamian otrzymujesz: napoje na trasie, możliwość udziału w zorganizowanej wycieczce, ciekawą wiedzę o miejscu w którym żyjesz, możliwość poznania innych osób lubiących czas wolny spędzać na rowerze, a na koniec każdej z wycieczek niespodzianka – festyn, spotkanie przy ognisku, odpoczynek pod gołym niebem, napoje i poczęstunek.

Formularz zgłoszeniowy: http://www.rowerowepodroze.eu/formularz_zgloszeniowy.php

RC

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.