Rowerem na Lewobrzeże

08.09.2011, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nareszcie bezpiecznie będzie można przejechać rowerem z Lewobrzeża na Prawobrzeże. W październiku zostanie oddany do użytku ośmiokilometrowy odcinek Drogi Rowerowej wzdłuż Trasy Zamkowej.

Ścieżka pozwoli na szybki i bezpieczny dojazd do centrum Szczecina. Droga Rowerowa - gdyż taką oficjalną nazwę nosi budowana ścieżka, będzie skomunikowana z ul. Przestrzenną oraz ze ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Płoni, która została oddana do użytku kilka miesięcy temu w Dąbiu.
Alicja Grochocka - Wydział Gospodarki Komunalnej
i Ochrony Środowiska UM w Szczecinie - Powstający ośmiokilometrowy odcinek jest budowany jako spójność do już istniejących ścieżek rowerowych w naszym mieście. Zakończenie inwestycji przewidujemy na październik tego roku. Koszt budowy to
10 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miejskiego oraz
z funduszów unijnych RPO 2007-2013. Chcę też przypomnieć, że ścieżki rowerowe powstają przy budowie nowych układów drogowych w Szczecinie. Przykładem może być nowo oddana do użytku ścieżka rowerowa przy Rondzie Reagana na Prawobrzeżu w okolicach osiedla Bukowego.
Kilka dni temu na Placu Orła Białego odbył się festyn promujący Drogę Rowerową z Lewobrzeża na Prawobrzeże. Podczas imprezy można było oznakować rower, porozmawiać z fachowcami jak dbać o rower. Było sporo atrakcji muzycznych i sportowych. Nieodpłatnie rozdawano mapy z znaczonymi ścieżkami rowerowymi w naszym mieście, materiały informacyjne związane z inwestycją rowerową oraz gadżety odblaskowe dla rowerzystów.

Tekst o foto Andrzej Wiśniewski

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook