Rower wystartował

06.08.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Prawobrzeża datę 6 sierpnia 2016 roku z pewnością zapiszą do historii.

Od tego dnia ruszył system roweru miejskiego. Dotyczy to też całego systemu, który po trzech dniach przerwy w działaniu, ponownie został uruchomiony w całym mieście. Od dziś szczecinianie mają do dyspozycji 702 rowery w ponad 80 stacjach.
 
Zmieniła się też forma logowania. Teraz wystarczy wspisać swój numer telefonu komórkowego, który przecież zna każdy z nas. Nawet jeśli zapomnimy nr, system wygeneruje nowy PIN i dostaniemy go SMSem. Wystarczy mieć swoje konto w systemie roweru miesjskiego, a bez problemu wypożyczymy taki rower w większości miast w Polsce. Dotyczy to między innymi Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Łodzi czy Poznania.
 
Na Prawobrzeżu stacje zaczęły działać nieco ponad dwa lata później od uruchomienia wypożyczalni rowerów miejskich w Szczecinie. Stanęło tu 29 stacji i wydaje się, że na razie jest to liczba optymalna. System obsługują dwie firmy; Bike_S oraz Nextbike. Na stacjach zostały zamontowane specjalne adaptery, które umożliwają dokowanie roweru na każdej stacji, niezależnie od miejsca w jakim został wypożyczony rower jak i nazwy operatora. Warto też zapamiętać całodobowy nr infolinii gdzie można uzyskć wszelką pomoc i informacje w przypadku problemów z wypożyczeniem rowero.  
Ten numer to 91 50 65 200.
 
Bel
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.