Rower wreszcie dojedzie

06.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W trzecim roku funkcjonowania systemu szczecińskiego roweru miejskiego mieszkańcy Prawobrzeża doczekają się stacji i rowerów na prawej stronie miasta.

Miasto podpisało dziś umowę na budowę kolejnego etapu systemu roweru miejskiego, który obejmie niemal całe Prawobrzeże. W sumie powstanie tu 30 stacji. Po rozbudowie szczeciński rower miejski będzie liczył 80 stacji i ponad 700 rowerów.
 
Przypomnijmy, że nasz portal był pierwszym, który zwrócił uwagę, że powstający w 2014 roku system rowerowy całkowice pominął Prawobrzeże. Część ówczesnych radnych Rady Miasta było nawet skłonnych zerwać głosowanie nad powołaniem tego systemu, ale osobista interwencja prezydenta miasta i obietnica, że w „następnym” roku system obejmie też prawą stronę miasta sprawiły, że w głosowaniu powołano do życia tę instytucję. Niestety, w następnym roku rower nie dojechał na Prawobrzeże. Dopiero w tym roku ogłoszono przetarg na rozbudowę i wyłoniono wykonawcę . Wybrano firmę NextBicke Polska, co nie spodobało się dotychczasowemu operatorowi i który zaskarżył decyzję do Krajowej Izby Odwoławczej. Dwa tygodnie temu wyrok był korzystny dla nowego operatora i nic już nie stało na przeszkodzie by podpisać umowę.
 
Zakłada ona, że pierwsze rowery na Prawobrzeżu pojadą 5 sierpnia tego roku. Całkowity koszt zakupu rowerów i budowy towarzyszącej infrastruktury w całym mieście, to ponad 4mln złotych. Łącznie w tym roku powstanie 45 nowych stacji z czego większość po prawej stronie.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.