Rotarianie dla Szpitala

21.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Miła uroczystość odbyła się na Oddziale Nefrologii i Pediatrii Szpitala w Zdrojach.

Dzięki zbiórce pieniędzy dokonanej przez szczecińskich rotarian, oddział otrzymał czek na 12 tysięcy złotych na zakup specjalistycznej wagi i aparaty Holtera. – Waga najazdowa pozwala ważyć osby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich, co jest niezbędne przed rozpoczęciem dializy – wyjaśnił profesor Andrzej Brodkiewicz kierujący oddziałem.
 
Rotary Club Szczecin Center już kolejny raz przekazuje dary dla Szpitala zakupione za pieniądze pozyskane w trakcie balu charytatywnego lub koncertów, które organizują roarianie. Dzięki darczyńcom możliwy jest zakup różnych urządzeń – podkreślił  prezydent Rotary Center Club Szczecin Roman Szulżyk. Niespodziankę małym pacjentom zrobili członkowie Szczecińskiej Ligi Superbohaterów. Spiderman i postacie z Gwiezdnych Wojen wywołały o dzieci prawdziwe emocje. Możliwość zrobienia „żółwika” ze Spidermanem pozostanie w ich pamięci na długo.
 
Profesor Andrzej Brodkiewicz nie krył zadowolenia z otrzymanych darów, które w pierwszym przypadku pozwolą na precyzyjne określenie wagi pacjenta, a w przypadku apartów do mierzenia ciśnienia pozowlą zapisać całodobową pracę układu krążenia. Hospitalizowane dzieci otrzymały też od rotarian słodycze i upominki. Gratulujemy szczecińskiemu Rotary Club Center pomysłu wspierającego potrzeby oddziału dziecięcego w Zdrojach, a Szpitalowi dobrej wspólpracy z rotarianami. Pan profesor Andrzej Brodkiewicz od połowy stycznia pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego z zakresu nefrologii.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.