Rośnie sportowy kompleks

23.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Półmetek minęła realizowana w Podjuchach budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego.

Kolor zielony na dobre zagościł na boiskach przyszłej bazy do trekkingu i rekreacji  rodzinnej w Podjuchach. Inwestycja przy ul. Skalistej 24 w Szczecinie jest już za półmetkiem. Kompleks Bukovasport realizuje TBS Prawobrzeże. Inwestycja ruszyła z początkiem tego roku. Wykonano już nawierzchnię boiska do piłki nożnej oraz boiska wielofunkcyjnego. Obiekty zyskały oświetlenie, które na pewno się przyda wieczorem lub w zachmurzone dni. Poza tym wykonano kanalizację sanitarną i deszczową. Zaawansowane są także prace w budynku sanitarno-szatniowym. W pomieszczeniach położono tynki, rozprowadzono instalacje wod-kan oraz rozpoczęto kładzenie posadzek. 

Projekt jest realizowany w ramach  Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Powstaje w miejscu starego boiska przy szkole podstawowej w Podjuchach. Docelowo Bukovasport ma być miejscem do rekreacji i uprawiania sportu, w tym służyć jako baza trekkingowa dla miłośników Puszczy Bukowej. Kompleks może służyć jako punkt startu wycieczek, spacerów, biegów, nordic walking, a także miejsce wypoczynku dla rodzin.

Na terenie Bukovasport będzie kilka boisk, w tym: do koszykówki  i siatkówki, do tenisa ziemnego, do badmintona oraz do piłki nożnej. Powstanie bieżnia, trybuny i zaplecze z sanitariatami oraz szatniami. Dodatkowo wybudowana zostanie aktywna strefa zabaw dla dzieci - mini park linowy z wieżą i platformą widokową oraz ściany wspinaczkowe. Inwestycję realizuje firma LIK-BUD z Polic. Koszt budowy kompleksu sportowego wynosi ponad 4 mln zł. Termin zakończenia inwestycji - koniec 2019 roku.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook