Rondo zostaje

03.08.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rada Osiedla Dąbie (choć niejednogłośnie), pozytywnie zaopiniowała zmienioną organizację ruchu na skrzyżowaniu przy III LO.

Oznacza to, że wprowadzone na okres próbny rondo, zostanie na stałe. Z obserwacji wynika, że upłynniło ono nieco ruch na skrzyżowaniu ulic Pomorska – Emilii Gierczak – Goleniowska – Racławicka. Szczeglnie pojazdy jadące z tej ostatniej ulicy mogą teraz bez długiego oczekiwania włączyć się do ruchu. Jednak w żaden sposób nie pomogło gdy przez dłuższy czas jest zamknięty przejazd kolejowy w ulicy Pomorskiej. Wtedy korek czasami sięga nawet do ulicy Mianowskiego. Należy zapamiętać, że u wylotu ronda ulica Goleniowska staje się ulicą podporządkowaną! Z obserwacji wynika, iż jeszcze zbyt wielu kierowców jeździ na pamięc i wymusza wjazd łamiąc przepisy.

Niestety, rondo nie zmieni swych rozmiarów. Zamiast namalowanego żółtego koła, będzie wyłożony niewielki kamienny krąg. Ani o pół metra nie zmieni się geometria ulic i pasów zielni. Rondo będzie więc nadal tak ciasne jak obecnie, gdzie nie mieszczą się na nim ciężarówki ani duże autobusy. Jak tłumaczy magistrat nie ma pieniędzy na większą przebudowę. Stałe rondo pojawi się prawdopodobnie we wrześniu. 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook