Rondo w Podjuchach

05.12.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Podjuchach trwa przebudowa skrzyżowania ulic Krygiera z Granitową. Powstaje tu skrzyżowanie typu rondo, a roboty koncentrują się głównie w ziemi.

Aktualnie prowadzone są roboty związane z odhumusowaniem i wykopami w ciągu ul. Krygiera. Trwa także przebudowa instalacji podziemnych. Budowana jest kanalizacja deszczowa, przebudowywany jest wodociąg. Prace toczą się także przy montażu gazociągu. W minionych dniach wykonywane były ponadto odwierty geotechniczne. Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol Sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł. Budowa węzła powoduje utrudnienia i zdarza się, że tworzą się tu spore korki. Tylko od użytkowników ruchu zależy, czy będziemy się stosować w bezpieczny sposób do wprowadznych w tym rejonie zmian w ruchu. Jeszcze kilka miesięcy cierpliwości, a będziemy jeździć płynniej, choć z Polacy są raczej na bakier z płynną jazdą po rondach. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.