Rondo pełniejsze

30.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Miesiąc wcześniej niż palnowano zostanie całkowicie oddane do użytku rondo i węzeł przy ulicy Lubczyńskiej.

Dobiega końca układanie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Na ukończeniu jest montaż krawężników, zakończono już asfaltowanie na rondzie, choć pozostał niewielki odcinek dojazdowy do ronda na ulicy Goleniowskiej. To wszystko oznacza, że prace budowlane przy rondzie Lubczyńska są na ukończeniu.

To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych Szczecina. Od nowo powstałego ronda przy skrzyżowaniu ul. Goleniowskiej z ul. Lubczyńską wiaduktami nad szlakiem kolejowym pobiegnie ulica Nowoprzestrzenna, która połączy tereny Szczecińskiej Strefy Ekonomicznej  w Trzebuszu i dalej, za autostradą A6, dotrze do strefy Dunikowo. Pozowli to na wyeliminowanie ruchu ciężarówek ze SSE z zatłoczonego Dąbia i umożliwi skierowanie go wprost na A6. Po zakończeniu robót za około miesiąc zamknięty zostanie niebezpieczny wjazd z ul. Goleniowskiej w S3 na wysokości Załomia.

Rondo i ulicę Nowoprzestrzenną buduje za 48mln złotych miasto. Równolegle jest budowany węzeł Tczewska na A6, ale tę inwestycję prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Obie inwestycje zostaną oddane do użytku w tym samym terminie. Na obu węzłach roboty przebiegają zgodnie z planem, a nawet z lekkim wyprzedzeniem. Dość lekka zima sprzyjała robotom i to pozwoliło na ich przyspieszenie. To pozwoli na wcześniejsze bo już pod koniec maja lub na początku czerwca oddanie do użytku obu inwestycji

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook