Rondo od niedzieli

18.05.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To z pewnością dla wielu będzie zaskoczenie i spora niespodzianka.

Z soboty na niedzielę skrzyżowanie ulic Goleniowska, Pomorska, Racławicka i Emilii Gierczak zamieni się w skrzyżowanie z rondem. W godzinach nocnych zostanie namalowane koło, ustawione będą znaki pionowe i informacyjne o zmianie organizacji ruchu.
 
W przypadku ulicy Goleniowskiej wprowadzenie takiej zmiany organizacji ruchu jest zamysłem pilotażowym. To skrzyżowanie charakteryzuje się bardzo dużym ruchem pojazdów w tym również pojazdów ciężarowych. W związku z powyższym w porannych oraz popołudniowych godzinach szczytu pojazdom wyjeżdżającym od strony ul. Pomorskiej trudno włączyć się w relację ulic z pierwszeństwem przejazdu.
Po zmianach zwiększy się ilość pojazdów włączających się do ruchu z ulicy Pomorskiej i Racławickiej, jednak trzeba sprawdzić jak duże utrudnienie spowoduje to dla kierowców wjeżdżających z ulicy Goleniowskiej i Emilii Gierczak. Planowane są w związku z tym okresowe badania płynności ruchu, na podstawie których zapadną ostateczne decyzje dotyczące stałej organizacji ruchu. Analiza sytuacji w tym rejonie będzie trwała 3-6 miesięcy.

ZDiTM zwrca się do kierowców o wyrozumiałość i szczególną uwagę w czasie prac oraz po wprowadzeniu zmian. Nas tylko interesuje na ile to malowane rondo upłynni przejazd przez Dąbie w sytuacji gdy przez dłuższy czas jest zamnknięty przejazd kolejowy w ulicy Pomorskiej. Wtedy ustawia się długa kolejka aut i nic nie jedzie ani w ulicę Pomorską, ani Goleniowską (kierunek Gdańsk) bo korek często sięga ulicy Przestrzennej.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.