Rodzina w jednym miejscu

17.05.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Otwarcie nowego Centrum to sprawa dla wszystkich rodzin sukających wsparcia.

Swoją działalność zainaugurowało Centrum Inicjatyw Rodzinnych. To miejsce w którym rodzice zdobędą najważniejszą wiedzę dotycząca oferty miasta kierowanej bezpośrednio do nich. Głównym zadaniem Centrum Inicjatyw Rodzinnych będzie inicjowanie, rozpowszechnianie oraz wzmacnianie miejskiej oferty wsparcia dla rodzin we współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami pozarządowymi.

- Jest to miejsce przyjazne dla rodzin, w którym nasi mieszkańcy znajdą kompleksową informacje na temat oferty miasta – powiedział Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina. – Ta wiedza jest często rozproszona po różnych urzędach czy instytucjach. Teraz rodzice będą mogli w jednym miejscu dowiedzieć się z jakich programów mogą skorzystać lub jak ciekawie spędzić wolne chwile ze swoimi pociechami. To kolejny projekt tego typu po uruchomionych już wcześniej Agencji Mieszkaniowej Miasta czy Centrum Seniora.

Pracownicy Centrum Inicjatyw Rodzinnych przygotują ofertę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb zgłaszających się tu mieszkańców. Bardziej doświadczeni rodzice będą mogli na przykład zapoznać się z ofertą ciekawych aktywności, zajęć, czy wydarzeń organizowanych na terenie Szczecina dla siebie i swoich pociech. Z kolei świeżo upieczeni uzyskają informacje jak zarejestrować urodzenie maleństwa, wraz z kompletem informacji z jakich preferencji z tego tytułu mogą w mieście skorzystać.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych będzie także miejsce w którym organizowane będą ciekawe spotkania, warsztaty i wydarzenia. Centrum jest zlokalizowane przy al. Wojska Polskiego 51 i jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook