Riwiera dla dwojga

01.07.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nowy film wyreżyserowany przez Joela Hopkinsa jest dokładnie tym czym miał zapewne być, czyli lekką, zabawną i niezobowiązującą wakacyjna komedią romantyczną. Jest to wprost idealna rozrywka na letni wieczór, która szczególnie może odpowiadać nieco starszym widzom, ponieważ jej głównymi bohaterami są pięćdziesięciolatkowie.

Grany przez Pierce'a Brosnana Richard to przystojny biznesmen, wybierający się w najbliższym czasie na emeryturę, a jego była żona Kate (Emma Thompson) jest samotną wykładowczynią, szukającą nowej miłości za pośrednictwem znajomych i w internecie. Ich wizję błogiej przyszłości, związaną z oszczędnościami emerytalnymi Richarda, zakłóca nieoczekiwany upadek jego firmy i kradzież wszystkich pracowniczych funduszy. Niespodziewanie, skłóceni ze sobą byli małżonkowie, zmuszeni są do współpracy, ponieważ bez niej nie będzie możliwe wytropienie przebywającego we Francji oszusta finansowego oraz tak potrzebnych im pieniędzy.

W Riwierze dla dwojga bardzo zręcznie spleciono watki romansowe z sensacyjnymi. Reprezentujący ten pierwszy nurt Pierce Brosnan jest naprawdę zabawną parodią swoich wcześniejszych kreacji z serii o Jamesie Bondzie, natomiast grająca w niezliczonej ilości komedii romantycznych Emma Thompson, z urokiem i stylem wnosi ciepły, lekki, kobiecy i nieco ironiczny humor. Ta komedia ma kilka naprawdę dobrych momentów, w czasie których widzowie mogą się szczerze uśmiać. Naprawdę miło się patrzy na nieco starsze postaci obdarzone dużym wdziękiem, klasą i zdrowym dystansem do swojego wieku oraz życiowych doświadczeń. Dojrzały wiek, a wraz z nim zdrowotne przypadłości, troska o dzieci czy problem bliskości, są tu głównym tematem, bardzo zresztą zgrabnie obśmianym, który zdecydowanie dominuje kryminalną intryga, czyli planem wykradnięcia bezcennego diamentu.
 
Więcej recenzji na www.szczere-recenzje.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook