Remont hangaru

05.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mówi się, że nie ważne co mówią, ważne, że w ogóle mówią, co można też odnieść do działań na terenie lotniska, ważne, że coś się zaczęło robić.

Media ale też mieszkańcy, chcieliby usłyszeć o remoncie płyty startowej, ale na razie ruszył remont hangarów. Historyczny hangar Szczecińskiego Aeroklubu doczekał się remontu. Właśnie rozpoczęły się w nim prace. Za kilka miesięcy pomieszczenie, w którym przechowywane są samoloty zyska m.in nowe okna, sufit oraz nowy napis. 

W imieniu miasta inwestycję realizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. Zakres remontu obejmuje: 

   - remont  dachów i wymianę obróbek blacharskich (hangar i budynek

     administracyjny)

   - remont sufitu podwieszonego w hangarze

   - wymiana stolarki okiennej w budynku administracyjnym

   - wymiana okien od strony ul Przestrzennej oraz  istniejącej fasady (   

     nad wrotami hangarowymi) na fasadę aluminiową szklaną

   - wykonanie nowego napisu Aeroklub Szczeciński. 

Rozmiary odnawianych elementów robią wrażenie. Powierzchnia remontowanych dachów to ponad 4,5 tys m2. Do tego wymienionych będzie ponad 50 okien w hangarze i budynku administracyjnym, co w sumie sprowadza się do blisko 1 tys m2 nowej stolarki okiennej. Rozmiar największych okien to 4 m na 5 m. Rozmiary  fasady aluminiowo -szklanej to blisko 100 długości i 5 szerokości. Nowy  napis Szczeciński Aeroklub wykonany będzie za pomocą folii samoprzylepnej w kolorze białym matowym. Wysokość czcionki 240 cm. Inwestycje wykonuje wybrana w przetargu spółka HD Constriuction ze Szczecina. Koszt remontu to ok 6  mln zł.


Zespół lotniskowy w Dąbiu wybudowany został w  1927 r. Współpracował ze szkołą pilotów i portem dla wodnosamolotów ( port był zlokalizowany przy jeziorze Dąbskie – obecnie marina- po drugiej stronie ul Przestrzennej). Hangar wybudowano w 1936 r. 

 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.