Remont chodników

19.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Bez obawy o skręcenie czy złamanie nogi będzie można dojść do Parku Wolności w Podjuchach. Ruszył remont chodników wokół tego obiektu.

Maksymalnie 80 dni powinny potrwać: budowa, przebudowa oraz remont chodników w rejonie Parku Wolności. Dodatkowo powstaną wytyczone miejsca do parkowania. Umowę na wykonanie prac podpisali przedstawiciele firmy Drogan S.C. ze Szczecina, która wyceniła roboty na 797 461,71zł.Park Wolności jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych parków w Szczecinie. Znajduje się tutaj mnóstwo atrakcji: jest podświetlona fontanna, gigantyczny plac zabaw linowy w postaci statku (projekt SBO), bieżnia z automatycznym pomiarem czasu czy ogrodzony wybieg dla psów z wieloma urządzenia agility. Jest także zrealizowany Szwajowy Ogród Literacki, kolejny projekt budżetu obywatelskiego, ze stylową altaną oraz rzeźbą w postaci stołu zainspirowanego biurkiem pisarki Moniki Szwai. Wszystko w otoczeniu zieleni – drzew oraz krzewów.
 
Do zakończenie inwestycji brakuje jeszcze równych i bezpiecznych chodników. Te, okalające Park Wolności, powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Znajdą się wzdłuż fragmentu ulic Karpiej, Niklowej i Granitowej. Niestety, ani słowa miasto nie wspomina o konieczności remontu tych ulic, choć nawierzchnie mają fatalne. Dobrze, że chociaż chodniki będą równe.
 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook