Remont Przestrzennej

28.05.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pierwszy wniosek ze strony RO Dąbie w sprawie remontu ulicy został złożony w kwietniu 2009 roku. Po 11 latach słowo ma się stać ciałem…

Po wielu latach starań, w najbliższy poniedziałek 1 czerwca ma wreszcie ruszyć remont ulicy Przestrzennej. W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Wykonawca będzie starał prowadzić je w taki sposób, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. Prace będą prowadzone głównie wieczorem i w nocy, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych Drogowców będzie można jednak spotkać także w ciągu dnia. W ramach bieżącego utrzymania dróg w planach na ten rok jest również remont ulicy Tczewskiej, Anieli Krzywoń, Kostki- Napierskiego, Ludowej, Dębogórskiej, Wiszesława, Lipowej, Łuczniczej, Owocowej, Unisławy i Stoisława. Remontowane będą najbardziej zniszczone odcinki ulic. Rada Osiedla minionej kadencji może wreszcie powiedzieć, że zostały wysłuchane jej w nioski i prośby, bo w wielu miejscach stan nawierzchni od lat był fatalny.

Dziwi nas to, że remonty będą wykonane z funduszy na bieżące utrzymanie dróg, a nie z budżetu zapisanego na ten cel. Widać radnym rady miasta nie przeszkadza jazda po wertepach i zapadliskach, choć na Anieli Krzywoń autobusy wręcz się rozpadają. Godny podziwu jest też „zapłon” magistratu, który wręcz aż „pali” się do remontu zniszczonych ulic. Z naszych informacji otrzymanych w ZDiTM wynika, że od kilku tygodni o naprawę ulicy Przestrzennej osobiście zabiegała pani Alina Kordowska była wieloletnia przewodnicząca RO Dąbie. Wypada szczerze podziękować.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.