Rekrutacja do „muzyka” przedłużona.

16.04.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Do 24 kwietnia przedłużono nabór do szkoły muzycznej. Dotyczy to też szkoły muzycznej w Dąbiu.

2 marca szkoła muzyczna rozpoczęła nabór uczniów na kolejny rok szkolny i niestety proces ten został bardzo utrudniony. Za sprawą obaw rozprzestrzeniania się koronawirusa, placówki zostały zamknięte, a zajęcia prowadzone są online. To również duże utrudnienie wobec prowadzonej rekrutacji. „Obecnie w okresie pandemii nie można złożyć dokumentów w sekretariacie szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że rodzice mają także inne zmartwienia i obawy. Podjęliśmy decyzję o wydłużeniu okresu rekrutacji” – mówi dyrektor, Anna Tarnowska.

W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego rozpoczęta została rekrutacja, ale jest mocno utrudniona za sprawą panującej epidemii. Część rodziców zdążyła już złożyć stosowne formularze, ale teraz szkoła jest zamknięta i zgłoszenia można wysyłać tylko drogą elektroniczną. Nie odbyły się m.in. zaplanowane na marzec bezpłatne konsultacje z nauczycielami gry na poszczególnych instrumentach, a na to liczyło wielu rodziców.

- Było duże zainteresowanie tymi spotkaniami, w naszej szkole kształcimy uczniów gry na 17 różnych instrumentach – mówi dyrektor placówki, Anna Tarnowska. – Postanowiliśmy przedłużyć proces rekrutacji do 24 kwietnia i mocno go zmodyfikować. Dokumenty składane są drogą elektroniczną, a przesłuchania kandydatów po raz pierwszy w historii szkoły będziemy prowadzili online – tłumaczy.

Wszystkie istotne informacje o rekrutacji kandydaci znajdą na stronie internetowej szkoły (www.psm.szczecin.pl). Warto również zajrzeć do „O szkole” i tam poczytać o instrumentach, na których uczą nasi nauczyciele – można ich wstępnie poznać, również na stronie szkoły. 

Ale to nie wszystko:

– Wciąż istnieje możliwość uzyskania szczegółowych informacji indywidualnie lub odnośnie ewentualnej predyspozycji dziecka do nauki w szkole muzycznej – wyjaśnia Anna Tarnowska. – Współczesne technologie nam to umożliwiają, należy wcześniej zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem maila, komunikatora czy mediów społecznościowych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by rekrutacja prowadzona była sprawnie – dodaje.

 

 Foto główne Calisia.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook