Rejs z radą

19.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Z inicjatywy samorządowej Rady Osiedla Dąbie, ponad sto osób popłynęło statkiem Dziewanna w rejs po szczecińskim porcie.

Dwugodzinny rejs sfinansowano dzięki funduszom przyznanym przez Komisję Inicjatyw Społecznych RM, w ramach promocji udziału w wyborach do rad osiedli. O fundusze wystąpiła RO i jako jedna z nielicznych otrzymała wsparcie. – Wobec rady można mieć wiele uwag i oczekiwań, i my zdajemy sobie sprawę z potrzeb Dąbia, ale nikt nie może zarzucić, że dobiegająca końca kadencja rady osiedla była stracona – mówiła witając uczestników rejsu Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. – Zachęcamy Państwa do udziału w wyborach, które odbędą się w niedzielę 26 kwietnia, a lokal wyborczy w przypadku Dąbia będzie w III LO – mówiła dalej szefowa miejscowej rady.
 
Z dotychczasowego składu RO o reelekcją ubiega się 12 osób. Ich nazwiska oraz wszystkich pozostałych, którzy się zgłosili i kandydują, będą umieszczone alfabetycznie na karcie wyborczej. Samo głosowanie jest nieco odmienne niż w ostatnich wyborach do Rady Miasta, bo można postawić aż osiem znaków (x) oznaczających oddanie głosu na danego kandydata. Może być mniej, ale nie wiecej niż osiem bo głos będzie nieważny. Wybory odbędą się w godzinach od 9,00 do 18,00.
 
Sam rejs statkiem Dziewanna był świetną okazją do poznania wielu portowych nabrzeży, przestrzeni Jeziora Dąbie, oraz widoku na stocznię remontową. Widok na Wały Chrobrego od strony Odry jest tak fascynujący, że choćby dla tego warto po raz kolejny skorzystać z takiego rejsu, który w porze letniej kolejny raz zamierza zorganizować RO Dąbie. Dopisała pogoda i humory. To była prawdziwie familnjna niedziela, którą spędzili mieszkańcy Dąbia wraz z miejscową radą.  
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook