Regaty i pożegnanie wyprawy

28.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Centrum Żeglarskie przy ulicy Przestrzennej zaprasza na Regaty z okazji Dnia Dziecka.

Oto komunikat CŻ. Serdecznie zapraszamy zawodników, kibiców, rodziców i dzieci na regaty o Puchar Dnia Dziecka

30 - 31 maja na przystani Centrum Żeglarskiego młodzi żeglarze rywalizować będą w klasie optymist i laser. Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00, a po wyścigach zapraszamy wszystkich na ognisko z kiełbaskami. W niedzielę startujemy o godzinie 11:00, a zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 16:00.

 Dla wszystkich uczestników zaplanowaliśmy upominki i niezapomniane wrażenia. Rodziców natomiast zachęcamy do pokazania dzieciom jak pomagać innym. Niedziela będzie Dniem dla Życia. Od godziny 14:30 będzie można dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kości. Do zobaczenia na przystani!

 Kolejne zaproszenie dotyczy pożegnania wyprawy za koło polarne. W sobotę 30 maja, na szczecińskiej Alei Żeglarzy odbędzie się uroczyste pożegnanie załogi jachtu Stary, która wyruszy w rejs na daleką Północ. W programie uroczystości zaplanowano również odsłonięcie tablicy pamiątkowej Narwik 1957. Początek o godz. 11.00.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Wyprawa Narwik 2015 to młodzieżowy rejs szczecińskich żeglarzy na daleką Północ, za koło polarne, do Archipelagu Svalbard - na wyspę Spitsbergen i do Polskiej Stacji Polarnej Horsund. Jej głównym celem będzie norweskie miasto Narwik, gdzie w 1940 roku walczyła Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich.

Młodzi żeglarze ze Szczecina wyruszą śladem wyprawy żaglowców Mariusz Zaruski i Zew Morza. W 1957 roku popłynęły one ze Szczecina do Narviku po ziemię z pola bitwy, gdzie walczyły polskie oddziały o wolność Norwegii. Podczas tego rejsu  jachty, po raz pierwszy w dziejach polskiego żeglarstwa, przekroczyły koło polarne.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.207.160.97). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.