Ręczna na plaży

22.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W ten weekend (22-24 maja br.) na plaży Kąpieliska „Dąbie”, zostaną rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Hurtostal 2 Cup. Będzie
to już piąta edycja tych wyjątkowych zawodów.

W tegorocznych rozgrywkach weźmie udział 49 drużyn, które reprezentować będą najważniejsze ośrodki Plażowej Piłki Ręcznej z całej Polski. Podczas trzydniowych zmagań, zostaną rozegrane aż 154 spotkania, które wyłonią Mistrzów Polski w kategorii młodzika, juniora młodszego i juniora.
 
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Hurtostal 2 Cup na plaży są organizowane w Szczecinie od 2011 roku. Turniej zostanie rozegrany na plaży kąpieliska miejskiego „Dąbie” w Szczecinie, którego teren co roku jest specjalnie przygotowywany do tego wydarzenia. Warunki tam panujące, pozwalają organizatorom na rozłożenie trzech boisk rozgrywkowych. Każde z nich wyznaczone jest profesjonalnymi liniami, za bramkami znajdują się siatki (chwytaki piłek) oraz oddzielone są od kibiców płotkami. Ponadto przy boiskach znajdują się trybuny dla kibiców wspierających swoim dopingiem młodych zawodników.
 
Podczas trwania turnieju nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców opiekę pełnić będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, wykwalifikowani ratownicy medyczni oraz wynajęta agencja ochrony. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością – zarówno wśród zawodników, jak i mieszkańców Szczecina.
 
Wstęp na wszystkie mecze rozegrane w ramach tegorocznych zawodów jest bezpłatny.
 
Dodatkowe informacje o wydarzeniu, znajdują się na stronach internetowych:
·       https://pl-pl.facebook.com/MMPSzczecin
·       http://umksdabie.eu/hurtostal-2-cup-2014
 
Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Zespół Szkół nr 2 ze Szczecina oraz UMKS „Dąbie” Szczecin działający przy ZS nr 2.
 
Dodatkowych informacji o turnieju udziela Damian Jurkiewicz (608 418 899, damianjurkiewicz@o2.pl).
 
Wydarzenie zostało objęte Mecenatem Miasta Szczecin.
 
Foto: htpp.zprp.pl
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.46.172). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook