Ratują ropuchy

23.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozpoczęły się przygotowania do trzeciej edycji akcji, w ramach której szczecińskie dzieci będą ratować żaby.

Wraz z pracownikami Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych, będą ratować spod kół samochodów ropuchy wylegające na drogę. Przy Jeziorze Szmaragdowym oraz przy ulicy Jęczmiennej trwa montowanie specjalnych siatek.
Ropuchy szare, które przypomnijmy są chronione, po zimie zaczynają się wybudzać. Ich wzmożony ruch można zauważyć szczególnie przy ulicy Kopalnianej na Prawobrzeżu, gdzie są narażone są na niebezpieczeństwo spowodowane przejeżdżającymi samochodami. Podobna sytuacja, jak przy Jeziorze Szmaragdowym, ma miejsce przy ulicy Jęczmiennej w Klęskowie. Z tego powodu montowane są tam specjalne siatki, które płazom uniemożliwią przedostanie się na jezdnię. Zamontowane zostały również bannery przypominającej o migracji płazów.
Na odcinku ulicy Kopalnianej, przy dojeździe do Jeziora Szmaragdowego pojawił się z tego powodu bezwzględny zakaz ruchu. Możliwość parkowania istnieje na znajdującym się w pobliżu parkingu leśnym.
Odławianie żab przez szczecińskich uczniów rozpocznie się tuż po świętach, w przypadku sprzyjającej pogody, która całkowicie pozwoli się wybudzić płazom. Dzieci, przed każdą akcją, wezmą udział w zajęciach zatytułowanych „W świecie żab” przeprowadzanych w Centrum Informacji Turystycznej Szmaragdowe-Zdroje. Później dostaną rękawice, wiaderka oraz odblaskowe kamizelki z napisem „Żabi patrol” i przez kilka godzin będą ratowały ropuchy, które wrzucą następnie do jeziora. To można powiedzieć tradycjna doroczna akcja, w której tak znakomicie spisują się zuchy.
EL

Foto ZUK

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook