Ratownicy pilnie poszukiwani

24.10.2011, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Coraz więcej osób ginie nad wodą w wyniku niefrasobliwości i braku
umiejętności ludzi, którzy chcą pomóc osobie potrzebującej pomocy w
wodzie. Dotyczy to rodziców, przyjaciół i przypadkowych świadków zdarzeń nad wodą. Aby uniknąć nieszczęścia WOPR na Prawobrzeżu organizuje kurs młodszego ratownika.

Po raz pierwszy do wzięcia udziału w zajęciach, ratownicy zapraszają przede wszystkim osoby starsze, które są opiekunami dzieci, grup kolonijnych oraz rodziców. Wcześniej kursy adresowane były do byłych zawodników uprawiających pływanie, czy też do ludzi, którzy pracują nad wodą. Teraz oferta skierowana jest do wszystkich, którzy potrafią pływać, posiadają kartę pływacką i chcą pewniej poczuć się nad wodą.
Aby uzyskać certyfikat młodszego ratownika trzeba odbyć zajęcia teoretyczne i praktyczne. Kurs potrwa półtora miesiąca
i obejmie zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz zasad zachowania się w wodzie podczas akcji ratunkowej. Dla wielu młodych ludzi kurs może być pierwszym krokiem do zdobycia uprawnień ratownika zawodowego, co w przyszłości może zaowocować atrakcyjnym zawodem.
Pierwsze spotkanie chętnych do wzięcia udziału w kursie młodszego ratownika odbędzie się 15 listopada w Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla 49.Telefon kontaktowy
663 843 684.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook