Rajd i poznawanie Dąbia

26.03.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trzecie Liceum Ogólnokształcące w Dąbiu po raz piąty było organizatorem Rajdu ze sprawdzeniem wiadomości o tej najstarszej dzielnicy Prawobrzeża.

W Grze Terenowej „Znam Szczecin Dąbie”, wzięły udział cztery zespoły ze szkół w Płoni, Załomiu, i gimnazjów z ulicy Niemierzyńskiej i Portowej. Kilkuosobowe zespoły idąc przez dzielnicę, meldowały się w punktach kontrolnych gdzie musieli wykazać się znajomością historii bądź wykonać jakieś zadanie. Po podsumowaniu wyników okazało się, że po raz trzeci z rzędu I miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawoej nr 38 z Załomia. Wręczając puchar, pani dyrektor III LO Barbara Kwiatek powiedziała, że szkoła zdobyła puchar na własność. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z ulicy Niemierzyńskiej, a następne uplasowały się szkoły z Płoni i Dąbia.
 
– Rajd jest tak pomyślany by odwiedzając konkretne miejsca na terenie dzielnicy, trzeba się wykazać znajmością historii lub zdarzeń jakie się z tym wiążą, mówi Baebara Kwiatek dyrektor III LO. Zachęcamy w ten sposób do poznwania tego osiedla, jego przebogatej historii i współczesności, bo jednak ciągle coś się dzieje nowego, dodaje dyrektorka. Wszyscy uczestnicy Rajdu zostali podjęci ciepłym poczęstunkiem, i wszyscy też wyjechali z nagrodami. – Dziękujemy Radzie Osiedla Dąbie, która była współorganizatorem Rajdu i ufundowała nagrody, oraz Nadleśnictwu Gryfino i urzędowi miejskiemu w Szczecinie za ufundowanie upominków, dodaje pani dyrektor. Pozostaje tylko życzyć by w przyszłorocznej edycji rajdu kolejni uczestnicy gry terenowej wykazali się wiedzą nie mniejszą od tegorocznych uczestników.
 
EL
  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook