Rajd Rowerowy po Puszczy Bukowej

02.08.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W niedzielę 4 sierpnia odbędzie się Drugi Rodzinny Rajd Rowerowy "Po Puszczy Bukowej z Gryfusem", który organizują wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Uczestnicy rajdu spotkają się w Parku Leśnym Klęskowo, skąd o godz. 10.00 wyruszą na 12 kilometrową trasę. Trasa będzie prowadziła po bardzo malowniczych terenach i będzie dostosowana do możliwości nawet najmłodszych uczestników rajdu. Uczestnicy otrzymają rowerowe kamizelki odblaskowe pozyskane ze środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik. Przejazd rowerzystów będą zabezpieczać policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Nad bezpieczeństwem uczestników będą także czuwać wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Bardzo dobrze znany mieszkańcom Prawobrzeża Park Leśny Klęskowo to leśny obszar rekreacyjny wchodzący w skład leśnego kompleksu promocyjnego Puszcze Szczecińskie, położony na Prawobrzeżu Szczecina, pofałdowana część Puszczy Bukowej między osiedlami Bukowym na południu i Słonecznym na północy. Z kolei Puszcza Bukowa to kompleks leśny położony na Wzgórzach Bukowych. Wchodzi w skład Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”, utworzonego w 1981 r. oraz Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcze Szczecińskie”, utworzonego w 1996 r. Wyróżnia się dominacją dobrze zachowanych żyznych lasów liściastych, zwłaszcza buczyn, które występują tu w wielu postaciach siedliskowych (buczyny kwaśne, żyzne, źródliskowe). W parku przeważa stuletni starodrzew bukowy z domieszką dębów szypułkowych i bezszypułkowych, dochodzący do 30m wysokości.

Na zakończenie rajdu uczestnicy wrócą do Parku Leśnego Klęskowo, gdzie otrzymają pamiątkowe medale. Następnie odbędzie się część konkursowo – edukacyjna, którą poprowadzą wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Dla zwycięzców konkursów zostały przygotowane atrakcyjne medale oraz inne niespodzianki. Pani Marta Kucharska – policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzi z uczestnikami rajdu pogadankę na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa oraz przypomni przepisy, które regulują udział rowerzystów w ruchu drogowym, a policjanci z komisariatu Szczecin – Dąbie będą znakować rowery. Warto skorzystać z okazji, aby zabezpieczyć swój rower bo okres wakacyjny to tradycyjnie wzmożony okres aktywności złodziei rowerów. Bardzo często samo oznakowanie roweru skutecznie zniechęca potencjalnego złodzieja do dokonania kradzieży. Organizatorzy zaplanowali także ognisko, stąd zachęcają uczestników rajdu do przygotowania się i przygotowanie odpowiedniego prowiantu.

Udział w rajdzie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik – "Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski".

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.