Rady dostały pieniądze

07.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak co roku Komisja Inicjatyw Społecznych Rady Miasta, rozdzieliła pieniądze dla rad osiedli na różne zaplanowane przez rady inicjatywy.

W tym roku rady dostały po siedem tysięcy złotych (rok temu 8tys.), i są to na tyle małe kwoty, że w praktyce będą wydane na przedsięwzięcia niematerialne. – W naszym przypadku z pewnością przeznaczymy je na festyn osiedlowy, mówi Artur Brończyk przewodniczący samorządowej RO Majowe. Nie potrafię teraz określić czy festyn będzie w połowie lata, czy pod koniec wakacji, ale z pewnością te siedem tysięcy przeznaczymy na imprezę integracyjną dla mieszkańców osiedla. Podobne przeznaczenie szykują dla tej kwoty samorządowi radni z RO Dąbie. – Chcielibyśmy przygotować festyn z okazji Dnia Dziecka, który byłby połączony z oddaniem do użytku nowego placu zabaw, mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Mamy cichą nadzieje, że do czerwca uda nam się zebrać dość sporą kwotę pieniędzy z przeznaczeniem na zakup certyfikowanych urządzeń zabawowych, dodaje przewodnicząca.

Podobne przeznaczenie planują radni RO Słoneczne. – Planujemy festyn integracyjny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Byłaby to więc wspólna impreza integracyjna dla dużych i małych, informuje Marcin Milewski przewodniczący RO Słoneczne. Rada Osiedla Zawadzkiego – Klonowaci notuje duże sukcesy w integracji osób starszych i otrzymane pieniądze przeznacza na festyn integracyjny dla seniorów. – To nam wychodzi bardzo dobrze, udało się wyciągnąć ludzi z domów i ten kierunek chcemy kontynuować, mówi Jerzy Pawlik przewodniczący tej rady. Zastrzega jednocześnie, że w takich festynach mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy, nie tylko w wieku senioralnym. Podobnie siedem tysięcy złotych chce wydać RO Żywoce – Klucz. Jak co roku chcemy je przeznaczyć na festyn osiedlowy i zawody wędkarskie, informuje Teresa Góra przewodnicząca rady.

Z naszego przeglądu wynika, że niemal wszystkie rady przeznaczają przyznane pieniądze na organizację imprez integracyjnych. Wydaje się, że jest to właściwe działanie, gdyż próba integrowania mieszkańców jak najbardziej służy wzajemnemu poznawaniu się jak też  aktywizacji ruchowej.   

EL   

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook