Rada zafundowała, dzieciaki szalały

12.07.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Świetna zabawa towarzyszyła sobotniemu plażowaniu w Dąbiu.

Na tutejszym kąpielisku oprócz kąpieli słonecznych, wodnych (brr….:-), dzieci do lat 14 wchodziły za darmo i mogły przez kilka godzin szaleć na dmuchanych zabawkach. Piękne kolorowe zjeżdżalnie i zamek były oblegane bo dopisała frekwencja. Wszystko to zasługa miejscowej Rady Osiedla.
 
Pierwotnie dmuchańce miały być częścią towarzyszącą zawodom w pływaniu długodystansowym. Niestety, organizatorom nie udało się zebrać potrzebnych funduszy i odwołali zawody, ale wcześniej rada zamówiła owe zabawki dmuchane i nie sposób było odwołać już załatwionej atrakcji. Postanowiono (i chwała radzie!), że dmuchańce zostaną udostępnione dziatwie jako dodatkowa atrakcja na plaży. Zakład Usług Komunalnych wyraził zgodę na bezpłatny wstęp dla dzieci do lat 14, pod warunkiem, że dostęp do zamków i zjeżdżalni będzie bezpłatny. Tak też się stało.
 
To świetny pomysł na uatrakcyjnienie pobytu na miejskim kąpielisku. - Gdyby nie poważne koszty najmu zabawek, takie imprezy możnaby organizować częściej - mówi Paweł Kurdziałek wiceprzewodniczący RO Dąbie. Wypożyczenie dmuchańców to jednak kwestia kilku tysięcy złotych - dodaje. Ważne, że dzieci były zadowolone i mile wspominają bezpieczną zabawę.©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook