Rada wspiera wniosek

10.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rada Osiedla Dąbie popiera wniosek mieszkańców ulicy Pomorskiej o utrzymanie linii 73D.

Linia ta tymczasowo kursuje przez ulicę Pomorską, i dalej do Wielgowa. Tymczasem 18 czerwca będzie oddany do użytku nowy węzeł autostradowy Tczewska i zgodnie z zapowiedzią ZDiTM, będzie przywrócona poprzednia organizacja ruchu autobusów miejskich. Oznacza to zamknięcie linii 73D przez ulicę Pomorską. Mieszkańcy stracą połączenie z Dąbiem i Basenem Górniczym.  

- To zła informacja dla mieszkańców, bo licząca dwa kilometry ulica z kilkuset mieszkańcami i paroma tysiącami pracowników okolicznych firm, zostanie bez komunikacji miejskiej – mówi Alina Kordowska przewodnicząca Rady Osiedla Dąbie. To z tego powodu nasza rada podjęła uchwałę wspierającą starania mieszkańców o pozostawienie linii w rozkładzie, lub przynajmniej takie dostosowanie jej do potrzeb mieszkańców, by mogli nadal z niej korzystać – dodaje przewodnicząca.

Zarząd Dróg i transportu Miejskiego ma inne rozwiązanie tego problemu. By umożliwić mieszkańcom ulicy Pomorskiej korzystanie nie tylko z linii 54 (kursuje do Zakładów Mięsnych) , proponuje uruchomienie nowej linii autobusowej na trasie: Śmierdnica – Zwierzyniecka – Pomorska – Plac Słowiański – Dąbie Osiedle, zaś autobus 79 skierować przez Zdroje (skrócenie trasy), z pominięciem Dąbia.

ZDiTM zwrócił się do magistratu o przyznanie pieniędzy na zmianę trasy linii 79 oraz uruchomienie nowej linii autobusowej między Płonią a Dąbiem przez ul. Pomorską.  Utworzenie nowej linii oraz skrócenie trasy linii 79 to koszt ok. 550tys. zł. Nowa organizacja ruchu w komunikacji miejskiej miałaby obowiązywać od września 2014 roku,

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook