Pytają o SST

15.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od połowy czerwca do połowy listopada ma być opracowana koncepcja na temat dalszego przebiegu trasy SST.

O zdanie szczecinian na ten temat pytają uliczni ankieterzy. Chodzi o to czy z pętli Turkusowa SST ma pojechać przez Słoneczne czy przez Bukowe. Warszawska firma, która wygrała przetarg na wykonanie całościowych badań zarobi na tym 450tys. złotych. Dużo, zwłaszcza że badanie ma być prowadzone tylko do 17 czerwca na grupie minimum 1500 osób.
 
Ankieterzy mają pytać pasażerów w rejonie placu Grunwaldzkiego,Bramy Portowej, Basenu Górniczego i na pętli Turkusowa. Kolejny etap to badania „potoków pasażerskich” (który to już raz w Szczecinie?), czyli wskazanie tras, na których przemieszcza się największa grupa pasażerów. Mają też być wzięte pod uwagę planowane inwestycje na Prawobrzeżu bo to one generują ruch pasażerski. To ma się stać podstawą do opracowania założeń do konsultacji społecznych na temat dalszych kierunków rozbudowy SST. Proponowane zmiany mają też opiniować rady osiedli Prawobrzeża.
 
Nasz komentarz
   Wierzymy, że tym razem wyniki badań wykonane przez warszawiaków nie będą tak kontrowersyjne jak te sprzed kilku lat, wykonane przez firmę z Krakowa. Ich wnioski – na szczęście miasto nie wzięło ich pod uwagę, były tak błędne, że nie tylko zarządzający miastem łapali się za głowy.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook