Psychopata na Bukowym?

20.02.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy osiedla Bukowego rejonu ulic Różowa, Chłopska, Kolorowych Domów mają kosztowny problem. Sprawą zajęła się policja.

Do redakcji zgłosiło się kilkoro czytelników ze skargą na sprawcę poprzecinanych opon zaparkowanych samochodów. Według lokalnego portalu poszkodowanych może być nawet około stu właścicieli aut. Jak nas poinformowano, zdarzają się poranki, że po nocy 5 a nawt 6 właścicieli stwierdza zniszczone opony. – Auta parkują na oficjalnych parkingach, nikomu nie zastrawiają przejazdu i raczej trudno znaleźć racjonalny motyw działania sprawcy, mówi Jan Parolak z Bukowego. Rysowanie gwoździem karoserii czy przebijanie opon to raczej działanie psychopaty, który być może znajduje satysfakcję z tytułu uchodzącego z sykiem powietrza, konstatuje mieszkaniec Bukowego. Jak poinformował starszy sierżant Paweł Pankau oficer prasowy KM Policji w Szczecinie, policja ma kilka zgłoszeń w sprawie pociętych opon, ale każda osoba, któreą dotknęło to bezmyślne działanie, m,oże złożyć zawiadomienie bądź w komendzie miejskiej bądź w Komisariacie Dąbie.
 
Mieszkańcy rozpoczęli zbieranie podpisów pod wnioskiem o zainstalowanie monitoringu. A do tego czasu warto ustalić dyżury i obserwować teren by w końcu złapać oszołoma, któremu przeszkadzają zaparkowane samochody. Mają też temu przeciwdziałać wspólne Patrole Obywatelskie z policją. O sprawie wie też miejscowa rada osiedla, która każde pozyskane informacje przekazuje dzielnicowemu, o czym zapewnia Roman Kuźbik przewodniczący RO Bukowe – Klęskowo. Według obowiązujących przepisów prawa, za niszczenie cudzego mienia grozi sprawcy pięć lat więzienia. Dopóki psychopata nie zostanie unieszkodliwiony, akcje przecinania opon mogą się powtarzać.
 
ArA

Foto net

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.