Przystanek wrogi pasażerom

02.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kto choć raz w ciągu kilku ostatnich miesięcy korzystał z tego przystanku, ten nie ma dobrych wspomnień.

Przystanek „Wiosenna” kierunek centrum przy jednym z marketów, sprawia wrażenie zapomnianego przez odpowiedzialne służby.
 
Zacznijmy od tego, że wewnątrz wiaty hula wiatr. Od wielu miesięcy część tylnej ścianki wiaty, którą stanowiła szyba, jest jej pozbawiona. Wytłuczone szkło, i owszem, sprzątnięto ale nie uzupełniono w ramie. To sprawia, że ludzie stoją w przeciągach, a przy padającym deszczu nie da się usiąść na jedyną dostępną tu ławeczkę, gdyż deszcz zalewa siedzisko.
 
Druga część tej ławeczki jest od dawna załamana i nie da się na niej normalnie usiąść. Otoczenie wiaty to po prostu śmietnik! Wokół wiaty zalega duża ilość niedopałków i zużytych biletów. Tu chyba nikt nie sprząta „zaplecza” wiaty i stąd nagromadzenie tylu śmieci. Z przystanku codziennie korzysta kilka tysięcy ludzi, bo jest to obok pętli Słoneczne, drugi ważny przystanek na tym osiedlu. Pasażerowie mają do dyspozycji: załamaną ławeczkę, brudne szyby, stertę śmieci, i wybitą szybę. Służby udają, że nie widzą, a ludzie nie mając innego wyjścia korzystają z tego co jest, zdewastowane i brzydkie.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.