Przystanek widmo

10.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Miejscowi wszystko wiedzą, choć nie mają pojęcia, o której będzie autobus.

   Gorzej mają ci, którzy są spoza Szczecina i chcą dojechać choćby do szpitala w Zdunowie. Nie wiadomo czym, i nie wiadomo o której. Przystanek „Bagienna” kierunek Słoneczne jest pozbawiany wzystkich (co do jednej!) tabliczek z rozkładami jazdy. Pasażer nie wie kiedy i jaki autobus nadjedzie. Dobrze widać to na naszych zdjęciach. Ogołocony słupek jest tylko wspomnieniem tego, że kiedyś były tu tabliczki. 

   Polecamy uwadze Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego ten przystanek, bo pasażerowie są kompletnie zdezorientowani. Jak poinformowała nas jedna z pasażerek, taki stan trwa już od kilku tygodni, i sama się zastanawia czy jest to wina ZDiTMu, który zdjął rozkłady na przykład do wymiany, czy sprawa ma bardziej prozaiczny finał w postaci dewastacji przez złomiarzy.

   Tak czy owak trzeba szybko uzupełnić brakujące rozkłady bo to przystanek z sześcioma liniami autobusami przy największym skrzyżowaniu Prawobrzeża ulic Andrzeja Struga, Gryfińskiej i Bagiennej. Jest on często wykorzystywany przez osoby przesiadające się w kierunku na osiedla w południowej części miasta (Podjuchy, Klucz), jak w kierunku dzielnic wschodnich (Zdunowo, Płonia). Pomóżmy pasażerom, którzy w całej sprawie są akurat najmniej winni.

   Jak nas poinformowali czytelnicy (dziękujemy!), rozkłady są powieszone we wiacie. Uważamy, że nic by się stało gdyby ZDiTM powiesił na słupku informację, że "Rozkłady znajdują się we wicie". Tyle, i aż tyle. Pasażerowie nie byli by tacy zdezorientowani, zwłaszcza, że tu jest przystanek niejako podwójny. Część ławek znajduje sie poza wiatą i dlatego z niej dość rzadko korzystają oczekujący. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook