Przystanek Sztuka

28.09.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

"Gdy na dworze niepogoda i plucha zatrzymaj się na przystanku sztuka” te słowa kierujemy zwłaszcza do mam, które pragną po spacerze przyjść do nas i nakarmić maluszka w specjalnym kąciku dla mam karmiących bądź przewinąć swojego szkraba w wygodnym i przytulnym przewijaku.

„Przystanek Sztuka” oferuje wiele ciekawych zajęć, które każdemu dziecku z pewnością przypadną do gustu.

Bobo Turlusie (6 miesięcy - 18 miesięcy) zajęcia prowadzone są pod okiem fizjoterapeuty. Łączą w sobie ćwiczenia motoryczne, muzykę, rytm i masaże. Dzięki nim dziecko wykształci schemat własnego ciała i zwiększy świadomość jego kontroli. Poprzez zabawę uczymy w jaki sposób można również rozwijać sprawność ruchową i emocjonalną dziecka. Naturalną potrzebą maluszka jest ruch, który wspomaga jego rozwój a odpowiednio dostosowane zabawy z opiekunem dają mu taką możliwość, równocześnie zaspokajając potrzebę kontaktu dziecka z najbliższymi.

Bobo nutki to propozycja dla najmłodszych od 4 do 12 miesiąca życia. Są to zajęcia umuzykalniające, które wspomogą naturalny rozwój dziecka, jak również rozwój jego wrażliwości i wyobraźni muzycznej. Poprzez wykorzystanie rytmów, ruchu i dźwięków dzieci będą miały okazję poznać świat muzyczny.

Bobo soboty - cykliczne spotkania co 2 tygodnie ze sztuką i muzyką dla dzieci do 2 roku życia. Tematyczne zabawy manualne z wykorzystaniem naturalnej masy plastycznej bez konserwantów wzbogacone o zajęcia ruchowe z chustą Klanza. Za nami już Bobo Sylwester, Bobo Walentynki, Bobo Zoo, Bobo wiosna, Bobo Warzywniak, Bobo Tęcza. Świetna zabawa, która pobudza wszystkie zmysły.

Bobo English czyli angielski dla dzieci pomiędzy 2,5 a 3,5 rokiem życia. Oczywiście będzie to nauka przez zabawę, czyli to, co lubimy najbardziej. Zabawy animacyjne przy anglojęzycznym akompaniamencie.

Roztańczone Nutki (1,5-4 lat) - zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami. Są to zajęcia muzyczno-ruchowe prowadzone pod okiem muzykoterapeuty. Cotygodniowe spotkania z muzyką pozwolą na kształtowanie wrażliwości muzycznej dziecka oraz rozbudzą jego wyobraźnię. Zajęcia – prowadzone w formie zabawy – wspomogą rozwój waszych pociech oraz dostarczą każdemu duży zastrzyk pozytywnej energii. Na zajęciach dzieci będą miały możliwość poznania różnych instrumentów, nauki nowych piosenek oraz wspólnego muzykowania. Ponadto w programie: zabawy ruchowe przy muzyce, rytmizowane wiersze, elementy plastyki, muzyka klasyczna.

Nutki Pobudki (1,5-3 lat) - zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci wraz z opiekunami, które rozjaśnią każdy poranek wzbogacone o elementy plastyczne. Zajęcia trzy razy w tygodniu zawsze o tematyce przewodniej.Zabawa przy muzyce z instrumentami, chustami rytmicznymi, zabawy animacyjne z chustą Klanza. Po zajęciach dzieci mają czas na zabawę dowolną w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu a rodzice mają czas by napić się kawy lub herbaty.

Brykające Smyki (1,5-3 lat) - zajęcia mające na celu doskonalenie sprawności ruchowej całego ciała pod okiem fizjoterapeuty Za pomocą wielu ciekawych elementów oraz muzyki pobudzimy do ruchu ciało malucha. Poprzez radosną zabawę zapewniamy wszechstronny rozwój dziecka, integrację z rówieśnikami i wzmocnienie więzi między rodzicem a dzieckiem.

Robo Lego (5-7 lat). Dzieci nie tylko budują roboty, ale zaczynają poznawać fascynujący i wielki świat robotyki. To idealne zajęcia, do rozpoczęcia przygody z komputerem i robotyką. Konstruktorzy pracują parami, bo bardzo ważnym elementem naszych zajęć jest współpraca i wypracowywanie kompromisów. Kursanci według instrukcji na komputerze budują robota z edukacyjnych klocków LEGO WeDo. Robot musi się ruszać, a żeby tak się stało, należy go odpowiednio zaprogramować.

Art Kids (4–10 lat). Co tydzień robimy coś zupełnie innego, poznajemy nowe techniki artystyczne i za każdym razem dzieci wychodzą od nas z mini dziełami sztuki. Wprowadzamy również nowe pojęcia z zakresu sztuki i rozmawiamy o bardzo poważnych rzeczach :). Jeśli Twoje dziecko lubi kleić, malować, szyć, rysować, wymyślać, marzyć, wiązać, pleść, rzeźbić, wycinać… jednym słowem ma duszę artysty, to koniecznie przyprowadź je na te zajęcia.

Kinezjologia edukacyjna (od 4 lat) - proste ćwiczenia fizyczne opracowane w taki sposób aby zintegrować pracę ciała i umysłu. Gdy mózg jest w stanie równowagi, ożywają naturalne mechanizmy, przywracające harmonię funkcjonowania. Dzięki ćwiczeniom Gimnastyki Mózgu wszystkie części mózgu włączają się i mogą ze sobą współpracować. Współczesne warunki uczenia się powodują, że prawidłowy rozwój dzieci już 5-6 letnich zostaje zaburzony.

Swobodne spotkania przy kawie - to czas, aby przenieść się z zimnych i wilgotnych placów zabaw do przytulnego miejsca jakim jest nasz Przystanek. Dzieci mają do dyspozycji hamaki, różnego rodzaju zabawki, tablice, rodzice zaś mogą napić się pysznej kawy lub herbaty i zjeść kawałek ciasta. Jest to miejsce, w którym mama może nakarmić swojego brzdąca albo przewinąć go na kolorowym i bezpiecznym przewijaku.

Przystanek Dziecko. Codziennie jest możliwość pozostawienia dziecka maksymalnie do 2 godzin pod opieką po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Masz wizytę u lekarza, musisz załatwić sprawę w urzędzie, pozostaw dziecko z nami na pewno kreatywnie spędzi czas.

Muzyczna niedziela. W pochmurne, niedzielne popołudnie zapraszamy na rodzinne koncerty. Można napić aromatycznej kawy, gorącej czekolady albo rozgrzewającej herbaty i posłuchać rocka, jazzu, regaee, folka, bluesa, latino, hip hopu a wszystko na wesoło i ciekawie by nie zanudzić najmłodszych słuchaczy.Głównym celem spektakli muzycznych jest edukacja i rozwijanie wyobraźni małego słuchacza.

Na pierwsze zajęcia wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o rezerwację telefoniczną: 508 193 921
Kolorowych Domów 2A (nad kwiaciarnią)
e-mail: przystaneksztuka@o2.pl
Szukaj nas także na facebooku

 

 

[artykuł sponsorowany]

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.