Przyjmują wnioski

07.05.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W poniedziałek 10 maja rusza nabór wniosków na mieszkania socjalne.

W poniedziałek 10 maja rozpocznie sie nabór wniosków na mieszkania socjalne. Są to lokale przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących. Nabór organizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. Nabór  wniosków ruszy w poniedziałek 10 maja br. i potrwa do piątku 21 maja br. Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami można  złożyć osobiście w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 lub wysłać pocztą. O wynajęcie mieszkania socjalnego  może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który boryka się z brakiem lokalu i osiąga odpowiednio niski dochód. Przykładowo, gospodarstwo domowe, w którym znajdują się trzy osoby może mieć maksymalny dochód na poziomie ok 3 tys zł.  W szczególnie uzasadnionych przypadkach, miasto  może zawrzeć umowę najmu, gdy przekroczenie kryterium dochodowego wynosi nie więcej niż 10%. Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów mieszkania socjalne są wyremontowane, jednak mogą być o obniżonym standardzie (toaleta na półpiętrze, ogrzewanie piecowe). Z kolei czynsz w takim mieszkaniu wynosi tylko ok 1,4 zł za m2 czyli np  w lokalu o pow. 40 m2 wyniesie on niecałe 56 zł miesięcznie plus media (prąd, gaz itp). 

Wnioski złożone przez mieszkańców zostaną poddane ocenie punktowej. Liczba punktów zależeć będzie między innymi: od okresu zamieszkiwania w Szczecinie, liczby dzieci, stanu zdrowia, warunków w jakich się obecnie mieszka czy korzysta się z programów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Na podstawie punktacji  ogłoszone zostaną wstępne wykazy złożonych wniosków. Osoby, które nie będą zgadzać się z naliczoną punktacją będą miały możliwość złożenia odwołania w ciągu 7 dni. Odwołania, uwagi oraz zażalenia rozpatrywane będą przez Społeczną Komisję Mieszkaniową. 

Po rozpatrzeniu wszystkich odwołań ZBiLK opublikuje ostateczne wykazy osób, które są uprawnione do wynajęcia mieszkania socjalnego. Wnioski, kryteria dochodowe oraz inne  informacje dotyczące naboru wniosków na mieszkania socjalne są dostępne na stronie internetowej ZBiLK, w zakładce Wynajmij Mieszkanie, link do strony znajduje się poniżej : http://zbilk.szczecin.pl/?type=article&action=view&id=1580

Aby uzyskać informację w sprawie, można także dzwonić pod nr telefonów, w dni robocze w godz. 7.30 - 15.30:

Tel. 91 48 86 301 

Tel. 91 48 86 333 

W ostatnich siedmiu latach ZBiLK w ramach naborów wynajął ok 400 mieszkań socjalnych.

Więcej informacji na ten temat na stronie www.zbilk.szczecin.pl

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook