Przyjaciółka czworonogów w Dąbiu, czyli niesamowita osobowość…

24.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dąbie, kiedyś osobne miasto, a dziś część Szczecina. Jednak nadal nie straciło tego charakteru i magii. Wśród trzynastu tysięcy dwustu sześćdziesięciu sześciu zameldowanych tu osób, jest też Katarzyna Wawryniuk- magister biologii, zoopsycholog, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, pedagog oraz założycielka EduAnimalis- Centrum Psychologii Zwierząt i Szkolenia Psów.

 Codzienne ćwiczenia, planowanie treningów i prowadzenie zajęć sprawiają, że ma jeszcze więcej chęci do życia. Wiecznie wesoła, zmotywowana do dalszej pracy,  z nowymi pomysłami i ciągle dokształcająca się- taka właśnie jest Kasia.

     Moja przygoda z tresurą zwierząt rozpoczęła się gdy miałam dwanaście lat. Moja kotka bezbłędnie wykonywała podstawowe komendy i chodziła na smyczy. Potem zajęłam się szkoleniem schroniskowej suni- Dolly. Z ciekawości poszłam na szkolenia, tu w Dąbiu. W grudniu zeszłego roku odbyłam pierwsze zajęcia, od tego czasu obserwuje znaczne zmiany w zachowaniu mojej podopiecznej. Nasza Trenerka wymyśla dla nas coraz trudniejsze zadania oraz tłumaczy i poszerza moją wiedzę. Dolly nie lubiła przebywać wśród innych psów, teraz w obecności czternastu czworonogów dużych ras, zachowuje się przyzwoicie. Gdy pierwszy raz przekroczyłyśmy mury szkoły, Dolka naszczekała na inne psy, a ja nie umiałam jej uspokoić, gdy nagle przyszła Kasia. W ciągu kilku minut, wykorzystując wiedzę i doświadczenie spowodowała, że sunia bezproblemowo wykonywała komendy przy innych psach.
    Kiedy startowałam w moich pierwszych zawodach. ja i m-ja psinka- strasznie się stresowałyśmy. Dolly kompletnie nie zwracała na mnie uwagę, a zaraz trzeba było wyjść na ring. Szczekała i nie miała ochoty na ćwiczenia, co zdarzyło się po raz pierwszy w jej psiej karierze. Po przyjeździe Kasi  i krótkiej rozmowie z moją podopieczną, Dolly powróciły chęci do dalszego uczestnictwa w zawodach. Nie wiem co zrobiła, nie wiem jakim cudem i w jaki sposób, ale dzięki temu dumnie reprezentowałyśmy EduAnimalis.
    Tych cudownych i niewiarygodnych historii jest naprawdę bardzo dużo i nie sposób opisać wszystkiego  w jednym felietonie. Mogę jednak powiedzieć, że Katarzyna Wawryniuk posiada ogromną widzę i jeszcze więcej doświadczenia w pracy z psami. Bardzo dużo mnie nauczyła i pokazała jak się należy zachowywać i co zrobić, by zdobyć psie zaufanie i szacunek. Polecam takie zajęcia każdemu, kto chce wzmocnić swoje więzi z psem, bądź ma jakiekolwiek problemy z czworonożnym przyjacielem. Obserwując zmiany w zachowaniu Dolki, mogę w 100% potwierdzić skuteczność szkoleń, oczywiście jeżeli szkolenia prowadzi Kasia.        
                                                                                                                   Anastasia Wachterowa
                                                                                                                  koło dziennikarskie III LO

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook