Przęsła mostu zamontowane

28.09.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wszystkie przęsła nowego mostu są już na miejscu. W najbliższym czasie rozpocznie się scalanie konstrukcji.

Ostatni z segmentów powstającego mostu, został przetransportowany na miejsce montażu w miniony piątek. Po podniesieniu i ustawieniu elementu, w najbliższych dniach rozpocznie się scalanie całej konstrukcji. Prace potrwają kilka dni. Jednocześnie na terenie inwestycji realizowane są prace brukarskie. Trwa również przebudowa wiaduktu nad linią kolejową 428.  

O inwestycji 

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.  

Koszt to ponad 114 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł. 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.