Przekształcenia w CŻ

23.07.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na zwołanej w Centrum Żeglarskim konferencji prasowej, zastępca prezydenta miasta Krzysztof Soska ujawnił plany miasta związane z CŻ.

Większe możliwości rozwoju i lepsze wykorzystanie powstałej infrastruktury oraz kadry trenerskiej, to główne cele jakie przyświecają planowanym zmianom w Centrum Żeglarskim. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zajmą się uchwałą o zamiarze likwidacji CŻ jako placówki oświatowej. W jej miejsce powstanie jednostka budżetowa o tej samej nazwie.   
- Centrum Żeglarskie zmienia swoje oblicze, powstała nowa infrastruktura i to dobry moment aby zastanowić się nad przyszłością placówki – powiedział na konferencji prasowej Krzysztof Soska, z-ca prezydenta Szczecina. Powołanie CŻ jako jednostki budżetowej  da ośrodkowi większe możliwości. Jednocześnie dzieci nie odczują żadnych zmian, wręcz przeciwnie, zajęć może będzie więcej. Centrum ma ogromny potencjał i chcemy to wykorzystać – dodał Krzysztof Soska.Nie ukrywa też, że miasto liczy na zyski z tego miejsca bo jest ono świetne dla tzw. „zielonych szkół”. – Spodziewamy się dzieci z naszego regionu, a być może także z głębi Polski – dodał prezydent.
Przekształcenie Centrum Żeglarskiego w jednostkę budżetową pozytywnie zaopiniowała Komisja Edukacji szczecińskiej Rady Miasta. Inwestycja polegająca na modernizacji CŻ dobiega końca. Aktualnie trwają odbiory budowlane, a część pomieszczeń jest już wyposażana. Otwarcie Ośrodka Morskiej Edykacji Dzieci i Młodzieży jest zaplanowane pod koniec sierpnia. Pełną działalność CŻ przy ulicy Przestrzennej powinno podjąć od końca września.
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook