Przejdą Orszaki

05.01.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

6 stycznia pbchodzimy święto Trzech Króli i z tej okazji w kilku miejscach – w tym na Prawobrzeżu – przejdą kolorowe o\Orszaki.

Informujemy, że w niedzielę 6 stycznia w godzinach 11:30 – 14:30 ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu. Trasa Orszaku będzie przebiegać ulicami: od Pl. Armii Krajowej, Al.  Papieża Jana Pawła II, Pl. Grunwaldzki (przemarsz odbędzie się jezdnią zgodnie z  kierunkiem jazdy), Pl. Lotników, ul. Kaszubska, ul. Edmunda Bałuki, Pl. Żołnierza Polskiego, ul. Staromłyńska, Pl. Orła Białego (scena finałowa) . Na czas przemarszu Orszaku nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu wymienionych ulic. Wstrzymanie i wznowienie ruchu odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.

Ponadto na czas trwania uroczystości na Pl. Lotników zawieszony zostanie przystanek ,,Pl. Lotników’’ dla linii 86, która z Placu Zamenhofa skierowana zostanie przez ul. Rayskiego, Pl. Grunwaldzki, ul. Piłsudskiego. Na czas trwania uroczystości na Pl. Orła Białego linia autobusowa 52 kursować będzie objazdem od ul. Wyszyńskiego do Bramy Portowej nawrót na pl. Żołnierza i dalej do tymczasowego przystanku na Bramie Portowej z pominięciem przystanków ,, Tkacka’’ i ,,Grodzka’’.

Zostaną uruchomione dodatkowe przystanki ,,Br Portowa’’ (wspólny z liniami A, B, C, G, H, 2, 522,531,532) oraz przystanek ,,Brama Portowa’’ (przy kwiaciarkach) wspólny z linią 75 będzie to przystanek końcowy dla tej linii.

Przewidywane ramy czasowe:

11:30 – 11:50 - zbiórka uczestników na Pl. Armii Krajowej

12:00 – 12:15 – przemarsz Orszaku do Pl. Lotników, wspólne śpiewanie kolęd udział w scenach jasełkowych odgrywanych na trasie Orszaku.

13:30 – złożenie darów przez trzech króli (na scenie) Pl. Orła Białego

14:30 – zakończenie imprezy na Pl. Orła Białego.

Orszak przejdzie też ulicami Kijewa. Niemal wszystkie Orszaki dojdą do Szpoki Bożonarodzeniowej, takiej jak na zdjęciu z kościoła w Kijewie.

EL

 Foto główne net.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.