Przejazd zamknięty dla ruchu

16.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Co najmniej do czwartku może być zamknięty przejazd kolejowy w ulicy Wiosennej.

Trzy dni może bowiem potrwać przepompowywanie amoniaku z wykolejonych cystern. Dokonuje tego straż chemiczna z Grupy Azoty Puławy wraz ze strażakami ratownictwa chemicznego z Polic. Wykolejeniu uległy cztery cysterny wypełnione amoniakiem. Początkowo ze względów bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców kilku pobliskich kamienic, ale gdy się okazało, że zawory nie uległy rozszczelnieniu, mogli oni wrócić do domów.
 
Ruch kolejowy odbywa się po jednym torze, ale na czas przepompowywania amoniaku zostanie całkowicie wstrzymany. PKP zorganizowały zastępczą komunikację autobusową pomiędzy dworcami Szczecin Główny a Stargard , skąd będą wyruszać pociągi we wszystkich kierunkach. Autobusy kursują też pomiędzy Dąbiem a dworcem Głównym. Przed podrózą warto więc dowiedzieć się o wprowadzonych zmianach.
 
Przejazd kolejowy jest całkwocie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Całą dobę jest też strzeżony przez Policję i SOK. W czasie przepomopwyania substancji, w powietrzu może być wyczuwalny drażniący zapach. Nie należy otwierać okien i zdecydowanie pozostać w domach. Wszyscy mieszkańcy okolicznych domów zostali o tym poinformowani przez policję. ©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.