Przedstawili nową koncepcję

18.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Sprawa układu siatki połączeń komunikacyjnych po uruchomieniu SST ponownie była przedmiotem obrad komisji Rady Miasta.

Zajęła się nią komisja gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Przedstawiciele ZDiTM zaprezentowali zupełnie inną niż przed tygodniem siatkę połączeń. Według najnowszej koncepcji, niezmienionymi trasami mają jechać autobusy: 54, 55 – miała ulec likwidacji, 56, 64, 66, 71, 77, oraz linia 84. Planowane jest uruchomienie linii nr 96 relacji Basen Górniczy do Osiedla Kasztanowego.
 
Linia 65 będzie linią okólną i połączy Bukowe-Jasną-Jaśminową-Mączną-Kolorowych Domów- Bukowe. Autobus jadący w odwrotnej relacji ma mieć oznaczenie 95. Autobus nr 72 połączy Śmierdnicę i Basen Górniczy i nadal będzie kursować przez ulicę Pomorską. Linia 79 z Jezierzyc dotrze na Jaśminową czyli do przystanku SST. Ma się zwiększyć częstotliwość kursowania na tej linii.  Linia73Z zostanie oznakowana jako 73, ale 73D zmieni numer i będzie jeździć jako 93.
 
Zaprezentowany radnym przez ZDiTM wariant nie zakłada żadnych zmian tras autobusów pośpiesznych. Może się jednak zmienić częstotliwość ich kursowania. Pierwszy kurs SST na Prawobrzeże ma się odbyć 29 lub 30 sierpnia. Początkowo dotcierć tu będą tramwaje linii 2 i 8, a w przyszłym roku dojeżdżać tu będzie także linia 7, która po oddaniu torowiska w ulicy Gdańskiej pojedzie na razie do Basenu Górniczego.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.