Projekt "Szczeciński Szybki Tramwaj"

24.08.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Basen Górniczy to początek trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju

Ponad trzy miesiące trwają prace przy budowie trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Przypominamy o utrudnieniach dla kierowców związanych z tym projektem oraz co czeka nas w niedalekiej przyszłości.

Parafowanie umowy na powstanie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju odbyło się dnia 11 kwietnia bieżącego roku. Podpisali ją wtedy prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Alfred Watzl i Wojciech Trojanowski przedstawiciele konsorcjum firm Szczeciński Tramwaj sp. z o.o. - Strabag sp. z o.o., które będzie realizować inwestycję. Prace podzielone zostały na trzy etapy (aktualnie realizowana jest pierwsza część):

Etap Ia - przebudowa ul. Hangarowej wraz z niezbędnymi przełożeniami uzbrojenia podziemnego,
Etap Ib - przebudowa ul. Batalionów Chłopskich wraz z niezbędnymi przełożeniami uzbrojenia podziemnego i przystankiem "Gryfińska",
Etap Ic - budowa torowiska tramwajowego na odcinku od Basenu Górniczego do pośredniej pętli "Turkusowa".

Budowa trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju potrwa do połowy 2015 roku. Do tego czasu kierowców przemieszczających sie drogami Prawobrzeża czeka wiele utrudnień w ruchu. Aktualnie najwięcej niedogodności przysparza poruszanie się na południowej ulicy Hangarowej gdzie na nitce wjazdowej do miasta utworzono cztery pasy (po dwa w każdym kierunku) kosztem drogi wyjazdowej, na której trwają prace. Na tym odcinku możemy spodziewać się utrudnień trwających nawet do dwunastu miesięcy. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą również ulicy Zwierzynieckiej oraz Leszczynowej, jednak nie powinny one potrwać tak długo. Prace trwają również na Moście Pionierów gdzie montowane są słupy pod przyszłą trakcję napowietrzną. 

RC

Galeria zdjęć

Basen Górniczy to początek trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook