Prezydent podsumowuje i się chwali

30.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Minął rok od rozpoczęcia obecnej kadencji prezydenta Piotra Krzystka.

Z tej okazji prezydent zap[rosił dziennikarzy by podzielić się swoją ocena minionych 12 miesięcy. – To był rok spokojnej pracy – ocenił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się dokładnie rok po II turze ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Zdaniem prezydenta pierwszy rok obecnej kadencji to czas spokojnej, merytorycznej pracy. – Za duży sukces uważam szeroki kompromis w Radzie Miasta – mówił prezydent miasta. Podpisanie II Porozumienia Programowego dla Szczecina przez większość radnych to znak, że potrafimy działać dla dobra mieszkańców. Pozytywnie oceniam także nasze projekty długofalowe. Przestaliśmy patrzeć na budżet miasta w kontekście jednorocznym. Patrzymy w przyszłość, analizujemy różne czynniki i wypracowujemy odpowiednie rozwiązania. Zdaniem prezydenta w minionym roku obyło się bez większych porażek.
 
– Cały czas walczymy o budowę Zachodniego Obejścia Szczecina – dodał na Piotr Krzystek. Jak dotąd nie udało nam się przekonać rządzących, że inwestycja jest bardzo potrzebna Mały krok został co prawda zrobiony, ale liczymy na więcej. Jak zauważył Krzystek, obwodnica rozwiązałaby wiele problemów komunikacyjnych regionu. Wyzwaniem – choć nie porażką - jest kwestia modernizacji stadionu. Nasza propozycja jest racjonalna i optymalna dla miasta. Ubolewam, że nie wszyscy ją akceptują.
 
Na konferencji Piotr Krzystek przedstawił także priorytety na 2016 rok. – W przyszłym roku chcielibyśmy zacząć kilka ważnych projektów. W sferze społecznej, zaczniemy od wdrożenia bonu opiekuńczego. Przed nami także nowa organizacja siatki szkół w mieście szczególnie w kontekście dzielnic zachodnich i północnych.  Mocno przygotowujemy przedsięwzięcia kubaturowe tj. modernizację stadionu i konkurs architektoniczny na Aquapark. Nadal dużo czasu będę poświęcał miejscom pracy. Ponadto w 2016 r. chcemy rozpocząć działania związane z projektem Łasztownia, które zakończą się konkursem urbanistyczno- architektoniczym dla tej części miasta.
 
Miniony rok w liczbach:
·      469 zarządzeń prezydenta
·      75 narad prezydenckich
·      126 medali wręczonych za długoletnie pożycie małżeńskie
·      4838 umów dostępnych w BIP
·      829 odpowiedzi na interpelację i zapytania radnych
·      544 wnioski o dostęp do informacji publicznej
 

Foto um Szczecin

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.206.12.157). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.