Prezent na Dzień Kobiet

06.03.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już w piątek Dzień Kobiet, a my mamy prezent dla wszystkich pań.

To najlepsza okazja, by przypomnieć paniom o najwspanialszym prezencie, jaki mogą zrobić dla siebie – zadbać o własne zdrowie. 8 marca specjaliści ginekolodzy-położnicy ze Szpitala „Zdroje” w Szczecinie zapraszają do poradni specjalistycznej przy ul. Św. Wojciecha 7 do wzięcia udziału w profilaktycznych badaniach cytologicznych finansowanych ze środków NFZ. Badania te skierowane są do kobiet w wieku 25-59 lat, które nie wykonały badania cytologicznego w ciągu ostatnich 3 lat. Nie jest wymagane skierowanie lub wcześniejsza rejestracja.

Rak szyjki macicy jest drugim na świecie pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet. - mówi Magdalena Knop, rzecznik prasowy Szpitala „Zdroje” - Bardzo wysoka umieralność powodowana tego rodzaju rakiem powoduje, że stanowi on niezwykle istotny problem zdrowotny naszych czasów. Rak szyjki macicy jest bardzo podstępny i w pierwszym okresie przebiega bez niepokojących objawów. Stąd tak istotna rola badań profilaktycznych. Regularne i systematyczne ich wykonywanie umożliwia odpowiednio wczesne zdiagnozowanie stanów przedrakowych, zwiększając szanse kobiet na całkowite wyleczenie. Nie ma lepszego prezentu, jaki my kobiety możemy sobie sprawić w dniu naszego święta, niż zadbanie o własne zdrowie. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkie Panie do wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych. Są one bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut. Minut, które mogą uratować życie!

Krzywa zachorowalności kobiet na raka szyjki wzrasta począwszy od 25 roku życia, następnie gwałtownie rośnie, osiągając szczyt w grupie pacjentek między 45 a 49 rokiem życia.

Badanie cytologiczne polega na pobraniu wymazów z ujścia zewnętrznego kanału i z tarczy szyjki macicy. Jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Ze względu na niski koszt i wysoką skuteczność, jest najpopularniejszą metodą badań przesiewowych. W wyniku przeprowadzonego badania cytologicznego można wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym okresie zaawansowania choroby. Kobiety, u których rozpoznano raka szyjki macicy lub inne schorzenia wymagające leczenia specjalistycznego, zostają skierowane na dalszą diagnostykę lub leczenie w oddziale.

Na badania cytologiczne realizowane w ramach programu profilaktycznego zapraszamy do poradni ginekologiczno-położniczej Szpitala „Zdroje” przy ul. Św. Wojciecha 7 w Szczecinie w piątek, 8 marca, w godzinach od 10.00 do 14.00. Nie jest wymagane skierowanie lub wcześniejsza rejestracja. Poradnia dysponuje możliwością niekrępującego przygotowania się do badania. Każda pacjentka, która zrobi tego dnia cytologię, otrzyma upominki. W tych samych godzinach w przychodni czynne będzie stanowisko eksperckie NFZ, przy którym będzie można  porozmawiać o innych bezpłatnych badaniach profilaktycznych, o zapobieganiu chorobom, dowiedzieć się o ich znaczeniu dla zdrowia,  a także o leczeniu. Dostępne będą materiały informacyjne oraz informatory Gdzie się leczyć 2019. Wśród kobiet, które wykonają tego dnia w poradni przy ul. Wojciecha badanie cytologiczne, any

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook